ET/Prabhupada 0027 - Nad ei tea, et on järgmine elu



Lecture on CC Adi-lila 7.1 -- Atlanta, March 1, 1975

Niisiis: (loeb) "Isik, kes on materiaalse eksistentsi tingimustest sõltuval tasandil, on abitus õhkkonnas. Kuid tingimustest sõltuv hing, māyā ehk välise energia mõju all, arvab, et ta on täielikult oma riigi, ühiskonna, sõpruse ja armastuse poolt kaitstud, teadmata, et surma hetkel ei saa teda päästa keegi neist." Seda nimetatakse māyāks. Kuid ta ei usu. Māyā illusiooni all ei usu ta ka, mida tähendab päästmine. Päästmine. Päästmine tähendab enda päästmist sellest tsüklist, sünni ja surma kordumisest. See on tegelikult päästmine. Kuid nad ei tea seda. (loeb): "Materiaalse looduse seadused on nii tugevad, et ükski meie materiaalsetest asjadest ei suuda meid päästa surma julmadest kätest." Kõik teavad seda. Ja see on meie tegelik probleem. Kes ei karda surma? Kõik kardavad surma. Miks? Sest ükski elusolend ei ole mõeldud surema. Ta on igavene; seetõttu on sünd, surm, vanadus ja haigused temale nuhtluseks. Kuna ta on igavene, ta ei sünni, na jāyate, ja see kes ei sünni, ka ei sure, na mriyate kadācit. Selline on meie tegelik positsioon. Seetõttu kardame me surma. See on loomulik kalduvus. Seega selleks, et meid surmast päästa... See on inimkonna esimene ülesanne. Me õpetame seda Kṛṣṇa teadvuse liikumist ainult sellel eesmärgil. See peaks olema igaühe eesmärk. Selline on pühakirjade ettekirjutus.

Need, kes on eestkostjad... Valitsus, isa, õpetaja, nad on laste eestkostjad. Nad peaksid teadma seda, kuidas kaitsta maailma... Na mocayed yaḥ samupeta mṛtyum. Kus siis on see filosoofia üle kogu maailma? Sellist filosoofiat ei ole. Kṛṣṇa teadvuse liikumine on ainuke, kes edendab seda filofoofiat, mitte uitmõtte ajel, vaid autoriteetsetest śāstratest, veedalikust kirjandusest, autoriteetidelt. Niisiis on selline meie palve. Me avame keskusi üle kogu maailma inimühiskonna hüvanguks, et nad ei tea elu eesmärki, ei tea nad et pärast surma on järgmine elu. Nad ei tea neid asju, Kahtlemata on järgmine elu ja sa saad oma järgmiseks eluks selles elus valmistada. Sa võid minna kõrgematele planetaarsüsteemidele suuremaks mugavuseks, materiaalseks mugavuseks. Sa võid jääda siia turvalisse olukorda." Turvaline tähendab seda materiaalset elu. Nagu on öeldud:

yānti deva-vratā devān
pitṟn yānti pitṛ-vratāḥ
bhūtāni yānti bhūtejyā
mad-yājino 'pi yānti mām
(BG 9.25)

Sa võid valmistada ennast ette paremaks eluks taevalikel planeetidel või paremaks ühiskonnaks selles maailmas või minna planeetidele, mida kontrollivad vaimud ja teised õelused. Või sa võid minna planeedile, kus on Kṛṣṇa. Kõik uksed on sinu ees avatud. Yānti bhūtejyā bhūtāni mad-yājino 'pi yānti mām. Sa pead lihtsalt ennast ette valmistama. Nagu nooruses haritakse ennast - mõnest saab insener, mõnest meedik, mõnest jurist, on veel palju professionaale - ja nad saavad ettevalmistuse ennast harides, samamoodi võid sina oma järgmiseks eluks valmistuda. Sellest ei ole raske aru saada. Aga nad ei usu järgmist elu, kuigi see on väga lihtne talupoja loogika. Tegelikult on järgmine elu, sest Kṛṣṇa ütleb ja me võime mõista filosoofiast, kasutades veidi arukust, et on olemas järgmine elu. Nii et meie ettepanek on: "Kui sa pead ennast ette valmistama järgmiseks eluks, siis miks mitte näha vaeva ja valmistada ennast minema tagasi koju, tagasi Jumala juurde. See on meie ettepanek.