HE/Prabhupada 0054 - כולם רק גורמים לקרישנה צרות

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
לדף הקודם - וידאו 0053 Go-previous-rtl.png
Go-next-rtl.png לדף הבא - וידאו 0055

כולם רק גורמים לקרישנה צרות
- פרבהופאדה 0054


יום ההופעה של הוד מעלתו שְׂרִילַה בְּהַקְתיסִידְדְהָאנְטַה סַרַסְוַתִי גוֹסְוָאמִי פְּרַבְּהוּפָּאדַה, שׂ.ב. 6.3.24 - גוֹרַקְהְפּוּר, ה-15 בפברואר, 1971

אז המָאיָאוָאדִי רוצה להוכיח שהאמת העליונה היא נִירָאקָארַה, או בלתי-אישית. אז קְרּישְׁנַּה נותן לך תבונה: "כן, הבא את זה הלאה. קח את ההגיון הזה הלאה, ההגיון הזה, ההגיון ההוא." באופן דומה, קְרּישְׁנַּה נותן... ישנה אמרה בֶּנְגָלית איך אלוהים עובד, שאיש אחד, בעל בית מתפלל לאלוהים, "אלי היקר, עשה שלא תהיה אף גניבה, או שוד, בביתי הלילה. נא הצל אותי." אז איש אחד מתפלל, בתפילה הזאת. איש אחר מתפלל, הגנב, "אלי היקר, הלילה אני אשדוד את הבית ההוא. נא עזור לי להשיג משהו." עתה, מה המקום של קְרּישְׁנַּה? (צחוק) קְרּישְׁנַּה נמצא בלב של כל אחד. אז על קְרּישְׁנַּה לתת מענה, לכל כך הרבה תפילות. השודד והגנב ובעל הבית, כל כך הרבה תפילות.

אז קְרּישְׁנַּה מְוַסֵּת... אבל הוא, עדיין... זו התבונה של קְרּישְׁנַּה, איך הוא מְוַסֵּת. הוא נותן לכולם חופש, ולכל אחד הוא נותן אמצעים, אך עדיין יש עליו המון טרחה. לכן קְרּישְׁנַּה ממליץ לדבקים שלו, "אל תְתַכְנְנוּ שום דבר. נָבָל שכמותך, עושה שטויות, אל תתן לי צרות. (צחוק) הִתְמַסֵּר בבקשה אלי. פשוט לך על פי התוכנית שלי, אז תהיה מאושר. אתה מתכנן, אתה לא מאושר; גם אני לא מאושר. (צחוק) גם אני אינני מאושר. כל כך הרבה תוכניות באות מידי יום, ועלי לְמַמְּשָׁן." אמנם הוא מלא חמלה. נֹאמָר אִם... יֵה יַתְהָא מָאםּ פְּרַפַּדְיַנְתֵה תָאמּס... (ב.ג. 4.11).

אז למעט הַדָבֵק של קרישנה, כולם עושים פשוט לקרישנה צרות, צרות, צרות, צרות. לכן, הם נקראים, דוּשְׁקְרּיתינַה. דוּשְׁקְרּיתינַה, עושה הצרות הגדול ביותר, או עושי הצרות. אל תעשו אף תוכנית. קבלו את התוכנית של קְרּישְׁנַּה. אך אחרת יגרום הדבר צרות לקְרּישְׁנַּה. לכן, דָבֵק לא מתפלל אפילו לתחזוקה ולקיום שלו. זה דָבֵק טהור. הוא לא מְיַצֵּר לקְרּישְׁנַּה צרות אף לא עבור צרכיו הבסיסיים. אם לא באו הצרכים, הוא יסבול, יָצוּם; עדיין לא יבקש מקְרּישְׁנַַּה, "קְרּישְׁנַּה, אני מאוד רעב. תן לי אוכל." כמובן, קְרּישְׁנַּה עירני בשביל הַדָבֵק שלו, אבל העקרון של הַדָבֵק הוא לא לִכְפּוֹת על קְרּישְׁנַּה אף תוכנית. אתן לקְרּישְׁנַּה לעשות. פשוט, עלינו לפעול לפי התוכנית של קְרּישְׁנַּה.

אז מהי התוכנית שלנו? התוכנית שלנו היא, קְרּישְׁנַּה אומר: סַרְוַה-דְהַרְמָאן פַּריתְיַגְ'יַה מָאם אֵקַםּ שַׂרַנַםּ (ב.ג. 18.66); מַן-מַנָא בְּהַוַה מַד-בְּהַקְתוֹ מַד-יָאגִ'י. אז התוכנית שלנו היא אותו הדבר. אנו פשוט סורקים לכל הָעֵבֶר בשביל קְרּישְׁנַּה, "אתה תהפוך מודע לְקְרּישְׁנַּה." עלינו להראות את הדוגמא שלנו, איך אנחנו הופכים מודעים לקְרּישְׁנַּה, איך אנו מוקירים את קְרּישְׁנַּה, איך אנחנו הולכים ברחוב בשביל לזמר את שמו של קְרּישְׁנַּה, השם הטְרַנְסְצֵנְדֶנְטָלי. כעת אנחנו מפיצים פְּרַסָאדַם של קְרּישְׁנַּה. ככל האפשר, העסק שלנו הוא להביא לאנשים, להפוך למודעים לְקְרּישְׁנַּה. זה הכל. למטרה זו, אתה יכול ליצור תוכנית, משום שזאת התוכנית של קְרּישְׁנַּה. אמנם גם זה צריך, לקבל אישור מקְרּישְׁנַּה. אל תפעל, על פי התוכנית המְיוּצֶּרֶת, המלאכותית שלך. לכן, כדי להנחות אותך, דרוש נציג של קְרּישְׁנַּה - זה המורה הרוחני.

אז קיימת תוכנית ענקית וּסְכֵמָה עצומה. לכן עלינו ללכת, בעקבותיהם של ה- מַהָאגַ'נים. כפי שכתוב כאן: דְוָאדַשַיתֵה וִיגָ'אנִימוֹ דְהַרְמַםּ בְּהָאגַוַתַםּ בְּהַתָאהּ. זה נאמר, "אנחנו, המַהָאגַ'נים הנבחרים, נציגים של קְרּישְׁנַּה, אנחנו יודעים מהי בְּהָאגַוַתַה-דְהַרְמַה, מהי דְהַרְמַה של קְרּישְׁנַּה." דְוָאדַשַׂה. דְוָאדַשַׂה. דְוָאדַשַׂה פירושו שְׂנֵים עָשָׂר שֵמוֹת, שכבר הוזכרו: סְוַַיַמְבְּהֻוּר נָארַדַהּ שַׂמְבּהוּהּ... (שׂ.ב. 6.3.20), הסברתי זאת כך. אז יַמַרָאגַ'ה אמר, "אנחנו בלבד, שְׂנֵים עָשָׂר אישים אלה, נציגים של קְרּישְׁנַּה, אנו יודעים מהי בְּהָאגַוַתַה-דְהַרְמַה" - דְוָאדַשַׁיתֵה ויגָ'אנִימַהּ. ויגָ'אנִימַהּ משמעותו "אנו יודעים." דְהַרְמַםּ בְּהָאגַוַתַםּ בְּהַתָאהּ, גוּהְיַםּ וישׂוּדְדְהַםּ דוּרְבּוֹדְהַםּ יַםּ גְ'נָֿאתְוָאמְרּיתַם אַשׂנוּתֵה: "אנחנו יודעים." לכן זה נאמר: מַהָאגַ'נוֹ יֵנַה גַתַהּ סַה פַּנְתְהָאהּ (צ'.צ' מַדְהְיַה 17.186). מַהָאגַ'נים אלה, כפי שתוארו, מראים את הדרך האמיתית להבין את קְרּישְׁנַּה, או גאולה רוחנית.

אז אנחנו הולכים בעקבות ה- בְּרַהְמַה-סַמְפְּרַדָאיַה, הראשון, סְוַיַימְבְּהֻוּ. בְּרַהְמָא. בְּרַהְמָא, אז נָארַדַה, מִנָארַדַה, וְיָאסַדֵוַה. בדרך זו, מַדְהְוָאצָ'ארְיַה, שְׂרִי צַ'יתַנְיַה מַהָאפְּרַבְּהוּ, בדרך זו. אז היום, כיוון שאנחנו הולכים בעקבותיהם של שְׂרִי בְּהַקְתיסִידְדְהָאנְתַה סַרַסְוַתִי גוֹסְוָאמִי פְּרַבְּהוּפָּאדַה, אז זהו, היום הוא יום ההופעה שלו. עלינו לכבד תיתְהי זה, בכבוד גדול ולהתפלל לבְּהַקְתִיסִידְדְהָאנְתַה סַרַסְוַתִי גוֹסְוָאמִי, "אנו עסוקים בשירותך. אז תן לנו כוח, תן לנו תְבוּנָה. ואנחנו מקבלים הדרכה מְהַמְשַׁרֵּת שלך." אז בדרך זו עלינו להתפלל. ואני חושב שבערב עוד נְחַלֵּק פְּרַסָאדַם.