HE/Prabhupada 0098 - ללכת שבי אחרי היופי של קרישנה

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
לדף הקודם - וידאו 0097 Go-previous-rtl.png
Go-next-rtl.png לדף הבא - וידאו 0099

ללכת שבי אחר היופי של קרישנה
- פרבהופאדה 0098


מֶתֶק הַמְּסִירוּת - וְרּינְדָאוַנַה, ה-11 בְּנוֹבֵמְבֶּר, 1972

מַדַנַה-מוֹֹהַנַה. מַדַנַה משמעותו משיכה מינית. מַדַנַה, משיכה מינית, קוּפּידוֹן, וקְרּישְׁנַּה נקרא מַדַנַה-מוֹהַנַה. אדם יכול, אני מתכוון, אפילו להזניח משיכה מינית, אם הוא נמשך לְקְרּישְׁנַּה. זה המבחן. מַדַנַה מושך פה בעולם החומרי. כולם נמשכים על ידי חיי מין. כל העולם החומרי קיים על בסיס חיי מין. זו העובדה: יַן מַיְיתְהוּנָאדי-גְרּיהַמֵדְהי-סוּקְהַםּ הי תוּצְ'צְ'הַם (שׂ.ב. 7.9.45). כאן, השמחה, מה שנקרא אושר, הוא מַיְתְהוּנַה, מַיְתְהוּנָאדי. מַיְתְהוּנָאדי משמעותו שפה האושר מתחיל מִמַיְתְהוּנַה - יחסי מין.

באופן כללי, אנשים..., אדם נישא. המטרה היא לְהַשְׂבִּיעַ רצון מיני. אז הוא מביא ילדים. ואז שוב, כשהילדים מתבגרים, הבת מתחתנת עם נער אחר והבן מתחתן עם נערה אחרת. גם פה קיימת אותה המטרה: מין. ואז שוב, נכדים. בדרך זו, האושר החומרי - שְׂרייַיְשְׂוַרְיַה-פְּרַגֵ'פְּסַוַהּ.

יום אָחֵר שׂוחחנו זאת. שְׂרִי משמעותו יופי, אַייְשְׂוַרְיַה הוא עושר, וּפְּרַגַ'ה פירושו דור או לידה. אז באופן כללי, אנשים, הם אוהבים זאת - משפחה טובה, חשבון בנק מלא, ואישה טובה, בת טובה, כַּלה. אם משפחה אחת מורכבת מִנָשִׁים יָפוֹת וְעוֹשֶׁר, והרבה..., הרבה ילדים, כידוע הוא נחשב מוצלח. הוא נחשב לאיש המוצלח ביותר.

אז הַשָּׂאסְתְרַה אומרת, "היכן ההצלחה? ההצלחה מתחילה עם יחסי מין. זה הכל. וְאַחַר לשמור עליהם." - אז יַן מַיְתְהוּנָאדי-גְרּיהַמֵדְהי-סוּקְהַםּ הי תוּצְ'צְ'הַם (שׂ.ב. 7.9.45). שוב האושר מתחיל מחיי מין, מַיְתְהוּנָאדי. נְלַטֵּש אותם אָמְנָם אחרת, אבל הַמַּיתְהוּנַה הזו, שמחת חיי מין, קיימת גם בחזירים. החזירים הם גם, הם אוכלים כל היום, פה ושם: "איפה צואה? איפה רפש?" ועושים חיי מין ללא כל הבחנה - החזירים לא מבדילים בין אם, אחות או בת.

לכן הַשָּׂאסְתְרַה אומרת, "פה, העולם החומרי הזה, בו אנו לכודים, אנחנו כלואים בעולם החומרי הזה רק בשביל חיי מין." זה קוּפּידוֹן. קוּפּידוֹן הוא הָאֵל של חיי המין, מַדַנַה. אלא אם אדם, מה שנקרא, מְפוּתֵה על ידי מַדַנַה, שהוא קוּפּידוֹן, הוא לא יכול, אני מתכוון לומר, לַעֲלוֹץ בחיי מין. ושמו של קְרּישְׁנַּה הוא מַדַנַה-מוֹהַנַה. מַדַנַה-מוֹהַנַה פירושו מי שנמשך לְקְרּישְׁנַּה, הוא יישכח את העונג הגזור מחיי מין. זה המבחן. לכן שמו מַדַנַה-מוֹהַנַה. הִנֵה מַדַנַה-מוֹהַנַה. סַנָאתַנַה גוֹסְוָואמִי הוקיר לְמַדַנַה-מוֹהַנַה. מַדַנַה וָמָאדַַנַה. מָאדַַנַה פירושו להפוך לִמְשׁוּגָע. וּמַדַנַה, קוּפּידוֹן.

אז הַכֹּל מוּבָאִים לִידֵי טֵירוּף בכוחם של חיי המין. במקומות רבים... בַּבְּהָאגַוַתַם זה נאמר: פּוּמְּסַהּ סְתְרייָה מיתְהוּנִי-בְּהָאוַם אֵתַת תַיוֹר מיתְהוֹ הְרּידַיַה-גְרַנְתְהים אָהוּר - העולם החומרי כולו נמשך: הגבר נמשך בידי האישה, האישה נמשכת לגבר. ובחיפוש אחר הזיקה הזו, כשהם מתאחדים, המשיכה שלהם לעולם החומרי גוברת יותר ויותר. ובדרך זו, לאחר שהם מתייחדים, או לאחר שהם נישאים, אישה אחת וגבר, הם תָרִים אחר בית חביב ונחמד, גְרּיהַה; קְשֵׁתְרַה, פעילויות, עסקים, מפעל או שָׂדֶה חַקְלָאִי. כיוון שיש להרוויח כסף. אז, להשיג אוכל. גְרּיהַה-קְשֵׁתְרַה; סוּתַה, יְלָדִים; וְאָפְּתַה, יְדִידִים; וּויתְתַה, עוֹשֶׁר - אַתַהּ גְרּיהַה-קְשֵׁתְרַה-סוּתָאפְּתַה-וִיתְתַיְר גַ'נַסְיַה מוֹהוֹ 'יַם (שׂ.ב. 5.5.8).

המשיכה לעולם החומרי הזה מתהדקת יותר ויותר. זה נקרא מַדַנַה, משיכה על ידי מַדַנַה. בְּרַם העסק שלנו איננו להימשך על ידי הזוהר של העולם החומרי הזה, אלא להימשך לְקְרּישׁנַּה. זו התנועה למען תודעת קְרּישׁנַּה. אלא אם אתה נמשך לַיּוֹפִי של קְרּישׁנַּה, עלינו להסתפק בקסם היופי הכוזב הזה של העולם החומרי. לכן שְׂרִי יַמוּנָאצָ'ארְיַה אמר: יַדָאוַדְהי מַמַה צֵ'תַהּ קְרּישׁנַּה-פַּדָארַוינְדַיוֹר נַוַה-נַוַה-דְהָאמַה רַנְתוּם אָסִית: "מן הרגע שנמשכתי ליופי של קְרּישׁנַּה והתחלתי לשרת בכפות רגלי הלוטוס שלו, ואני מקבל אנרגיה רעננה, חדשה, מאז, מרגע שאני חושב על קיום יחסי מין, אני רוצה לירוק על המחשבה." זו ויתְרּישְׁנָּא, בלי משיכה יותר...

מוקד המשיכה העיקרי של העולם החומרי הוא חיי מין, וכשמישהו, אדם כלשהו מתנתק מחיי מין... תַדָאוַדְהי מַמַה צֵ'תַהּ...,

יַדָאוַדְהי מַמַה צֵ'תַהּ קְרּישְׁנַּה-פַּדָארַוינְדַיוֹר
נַוַה-נַוַה-(רַסַה-)דְהָאם(אַנוּדְיַתַה) רַנְתוּם אָסִית
תַדָאוַדְהי בַּתַה נָארִי-סַנְֹגַמֵה סְמַרְיַמָאנֵה
בְּהַוַתי מוּקְהַה-וִיקָארַהּ סוּשְׁטוּ נישְׁתְהִיוַנַםּ צַ'ה

"מרגע שאני חושב על קיום יחסי מין, מיד פונות השפתיים שלי הצידה, ואני רוצה לירוק לעבר המחשבה." לכן קְרּישְׁנַּה הוא מַדַנַה-מוֹהַנַה. מַדַנַה מושך את כולם, חיי מין, וּקְרּישְׁנַּה, כשמישהו נמשך לקְרּישׁנַּה, מַדַנַה בעצמו מובס. אז ברגע שֶׁמַּדַנה בעצמו מובס, אנו למעשה כובשים את העולם החומרי. אחרת זה קשה מאוד.