HE/Prabhupada 0203 - אל נא תעצרו את תנועת הַרֵא קְרּישְׁנַּה

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
לדף הקודם - וידאו 0202 Go-previous-rtl.png
Go-next-rtl.png לדף הבא - וידאו 0204

אל נא תעצרו את תנועת הַרֵא קְרּישָּנַּה
- פרבהופאדה 0203


הופעה פומבית וחניכה -- שיקגו, ה-10 ביולי, 1975

פְּרַבְּהוּפָּאדַה: יַגְ'נַֿה, מנחה... יַגְ'נַֿה-דָאנַה-תַפַּהּ-קְרייָא : החיים האנושיים נועדו למען ביצוע יַגְ'נַֿה, מתן צדקה, ותרגול של פשטות. שלושה דברים, אומרים חיי אדם. חיי אדם לא אומרים לחיות כמו חתולים וכלבים - זהו כישלון. סוג כזה של ציוויליזציה, ציוויליזציה של כלבים, הוא כישלון של חיי אדם. חיי אדם נועדו לשלושה דברים: יַגְ'נַֿה-דָאנַה-תַפַּהּ-קְרייָא. אדם צריך לדעת כיצד לבצע קורבנות, איך לתת צדקה, ואיך לתרגל פשטות. אלה חיי אדם.

אז יַגְ'נַֿה-דָאנַה-תַפַּסְיַה ; בתקופות אחרות הם ביצעו בהתאם לאמצעים. כמו שֶׁבְּסַתְיַה-יוּגַה, וָאלְמִיקי מוּני, הוא תרגל פשטות, מדיטציה, במשך 60 אלף שנה. בתקופה ההיא אנשים חיו מאות אלפי שנים. זה בלתי אפשרי עכשיו. מדיטציה הייתה אפשרית בתקופה ההיא, אבל כעת זה בלתי אפשרי.

לכן, הַשָּׂאסְתְרַה ממליצה שֶׂיַּגְ'נַֿיְהּ סַנְֹקִירְתַנַה-פְּרָאיַיְהּ : אתה תבצע יַגְ'נַֿה זו, סַנְֹקִירְתַנַה. אז על ידי ביצוע סַנְֹקִירְתַנַה-יַגְ'נַֿה, אתה יכול להגיע לאותה תוצאה. כמו שֶׁוָּאלְמִיקי מוּני הגיע לתוצאה אחרי מדיטציה של 60 אלף שנה, כך אתה יכול להגיע לאותה תוצאה פשוט באמצעות ביצוע סַנְֹקִירְתַנַה-יַגְ'נַֿה אולי כמה ימים. זו אדיבות גדולה. אני מאוד שמח שבארצות המערב, במיוחד באמריקה, אתם בנים ובנות ברי מזל, מפני שהצטרפתם לְסַנְֹקִירְתַנַה-יַגְ'נַֿה. אנשים מעריכים.

גם אני מאוד מרוצה. לקחתם את צלם האל באוטובוסים, נסעתם פנימה וביצעתם יַגְ'נַֿה... המשיכו את התהליך עד שכל המדינה שלכם יקבלו זאת באופן לאומי כדרך חיים.

דְּבֵקִים: גַ'יַה!

פְּרַבְּהוּפָּאדַה: הם יקבלו אותה. זה חזוי על ידי צַ'יְתַנְיַה מַהָאפְּרַבְּהוּ:

פְּרּיתְהיוִיתֵא אָאצְ'הֵא יַתַה נַגַרָאדי-גְרָאמַה
סַרְוַתְרַה פְּרַצָ'ארַה הַיְבֵּא מוֹרַה נָאמַה

צַ'יְתַנְיַה מַהָאפְּרַבְּהוּ רצה שבכל כפר, כל עיירה, כל מחוז, כל עיר - תנועת הַסַּנְֹקִירְתַנַה תהיה שם; ואנשים ירגישו אסירי תודה לְשְׂרִי צַ'יְתַנְיַה מַהָאפְּרַבְּהוּ: "אלוהיי, נתת לנו את דבר כה עילאי." זה החיזוי. אנחנו פשוט צריכים לנסות כמיטב יכולתנו.

אז זה לא מאוד קשה. אתם הצבתם את צלם האל. לקחתם באוטובוסים שונים ונסעתם מעיר לעיר, מעיירה לעיירה, מכפר לכפר. ועכשיו יש לכם נסיון, לכן הרחיבו את התנועה הזאת. כמו שפעמים חוזרות אמרתי לכם שהמדינה שלכם, אמריקה, היא ברת מזל, והם נדרשים רק לזה - סַנְֹקִירְתַנַה... אז הם יהיו מושלמים.

אני דנתי על המון דברים אתמול - אולי ראיתם בעיתון - שתיקון יסודי נדרש, תיקון רוחני. עכשיו, ברגע הנתון דברים לא הולכים בצורה מאוד טובה. חומרית, אל תצטערו שהמרוץ הזה לא יעזור לנו בחיים הרוחניים שלנו. היה מפותחים חומרית, אבל אל תשכח את החובה הרוחנית והזהות הרוחנית שלך, שלא תהיה זו אבידה. אז זה שְׂרַמַה אֵוַה הי קֵוַלַם (שְׂרִימַד-בְּהָאגַוַתַם 1.2.8), פשוט לעבוד בשביל כלום. כמו משלחות הירח שלכם - פשוט בזבוז זמן והוצאה מיותרת של כסף. כל כך הרבה ביליונים של דולרים בוזבזו, ומה קיבלתם? קצת אבק, זה הכל.

אל תהיה שוטה בדרך הזאת. היה אך מעשי. אם כמות כזאת גדולה של כסף, דולרים, היו מושקעים, בהפצה של תנועת תודעת קְרּישְׁנַּה ברחבי המדינה שלכם, אז תועלת עצומה הייתה נקצרת. בכל מקרה, אנחנו לא יכולים לומר כלום. הכסף שלכם יכול להתבזבז. זה עניינכם. אבל אנחנו מבקשים מן הרשויות ומן האדם השפוי שאתם תעסקו בתנועת הַסַּנְֹקִירְתַנַה, במיוחד באמריקה, ותרחיבו את זה לחלקים אחרים של העולם, אירופה, אסיה.

יש לכם כבר את הכבוד בתור האומה העשירה ביותר בעולם. יש לכם אינטיליגנציה. יש לכם הכל. פשוט תעסקו בתנועה הזאת, תנועת הַרֵא קְרּישְׁנַּה, בסבלנות, ועם חריצות וחכמה. זה מאוד קל. אתם כבר מנוסים. אל תפסיקו עם זה; תגדילו עוד ועוד. המדינה שלכם תהיה מאושרת, וכל העולם יהיה מאושר.

תודה רבה לכם.

דְּבֵקִים: גַ'יַה!