HE/Prabhupada 0203 - אל נא תעצרו את תנועת הרא קרישנה

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
לדף הקודם - וידאו 0202 Go-previous-rtl.png
Go-next-rtl.png לדף הבא - וידאו 0204

אל נא תעצרו את תנועת הַרֵא קְרּישָּנַּה
- פרבהופאדה 0203


הופעה פומבית וחניכה -- שיקגו, ה-10 ביולי, 1975

פְּרַבְּהוּפָּאדַה: יַגְ'נַֿה, מנחה... יַגְ'נַֿה-דָאנַה-תַפַּהּ-קְרייָא : החיים האנושיים נועדו בשביל לבצע יַגְ'נַֿה, לתת צדקה, ולתרגל פשטות. שלושה דברים. אומרים חיי אדם. חיי אדם לא אומרים לחיות כמו חתולים וכלבים. זה כישלון. סוג כזה של ציוויליזציה, ציוויליזציה של כלבים, זה כישלון של חיי אדם. חיי אדם נועדו לשלושה דברים : יַגְ'נַֿה-דָאנַה-תַפַּהּ-קְרייָא. אדם צריך לדעת איך להקריב מנחות, איך לתת צדקה, ואיך לתרגל פשטות. זה חיי אדם.

אז יַגְ'נַֿה-דָאנַה-תַפַּסְיַה, בתקופות אחרות הם ביצעו לפי האמצעים. כפי שֶׁבְּסַתְיַה-יוּגַה, וָאלְמִיקי מוּני, הוא תרגל פשטות, מדיטציה, במשך 60 אלף שנה. בתקופה ההיא אנשים חיו מאות אלפי שנים. זה בלתי אפשרי עכשיו. מדיטציה הייתה אפשרית בתקופה ההיא, אבל עכשיו זה בלתי אפשרי.

לכן הַשָּׂאסְתְרַה ממליצה שֶׁיַּגְ'נַֿיהּ סַנְּקִירתַנַה-פְּרָאיַיהּ : "אתה תבצע את הַיַּגְ'נַֿה הזאת, סַנְּקִירתַנַה." אז על ידי ביצוע סַנְּקִירתַנַה-יַגְ'נַֿה, אתה יכול להגיע לאותה תוצאה. כמו שֶׁוָּאלְמִיקי מוּני הגיע לתוצאה אחרי מדיטציה של 60 אלף שנה, כך אתה יכול להגיע לאותה תוצאה פשוט על ידי ביצוע סַנְּקִירתַנַה-יַגְ'נַֿה אולי כמה ימים. זה מאוד אדיב. אני מאוד שמח שבארצות המערב, במיוחד באמריקה, אתם בנים ובנות ברי מזל, אתם הצטרפתם לְסַנְּקִירתַנַה-יַגְ'נַֿה. אנשים מעריכים.

אני גם מאוד מרוצה. אז יַגְ'נַֿה, לקחתם את האל באוטובוסים, נסעתם פנימה וביצעתם יַגְ'נַֿה... המשיכו את התהליך עד שכל המדינה שלכם יקבלו באופן לאומי את האמונה הזאת.

דבקים: גַ'יַה!

פְּרַבְּהוּפָּאדַה: הם יקבלו אותה. זה חזוי על ידי צַ'יְתַנְיַה מַהָאפְּרַבְּהוּ :

פְּרּיתְהיוִיתֵה אָצְ'הֵה יַתַה נַגַרָאדי-גְרָאמַה
סַרְוַתְרַה פְּרַצָ'ארַה הַיְבֵּה מוֹרַה נָאמַה

צַ'יְתַנְיַה מַהָאפְּרַבּהוּ רצה שבכל כפר, כל עיירה, כל מחוז, כל עיר, תנועת הַסַּנְּקִירתַנַה תהיה שם, ואנשים ירגישו אסירי תודה לְשְׂרִי צַ'יְתַנְיַה מַהָאפְּרַבּהוּ : "אלוהיי, נתת לנו את הדבר העילאי הזה." זה החיזוי. פשוט אנחנו צריכים לנסות כמיטב יכולתנו.

אז זה לא מאוד קשה. אתם הצבתם את האל. לקחתם באוטובוסים שונים ונסעתם מעיר לעיר, עירה לעירה, כפר לכפר, ועכשיו יש לכם נסיון, אז הרחיבו את התנועה הזאת. כמו שפעמים חוזרות אמרתי לכם שהמדינה שלכם, אמריקה, היא ברת מזל, והם נדרשים רק לזה, סַנְּקִירתַנַה... אז הם יהיו מושלמים.

אני דנתי על המון דברים אתמול - אולי ראיתם בעיתון - שתיקון יסודי נדרש, תיקון רוחני. עכשיו, ברגע הנתון דברים לא הולכים בצורה מאוד טובה. חומרית, אל תצטער שהמרוץ הזה לא יעזור לנו בחיים הרוחניים שלנו. תהיה מפותח חומרית, אבל אל תשכח את החובה הרוחנית והזהות הרוחנית שלך. אז זה שְׂרַמַה אֵוַה הי קֵוַלַם (שְׂרִימַד-בְּהָאגַוַתַם 1.2.8), פשוט לעבוד בשביל כלום. כמו משלחות הירח שלכם, פשוט בזבוז זמן והוצאה מיותרת של כסף. כל כך הרבה ביליונים של דולרים בוזבזו, ומה קיבלתם? קצת אבק, זה הכל.

אל תהיה טיפש בדרך הזאת. תהיה מעשי. אם כמות כזאת גדולה של כסף, דולרים, היו מבוזבזים, בהפצה של תנועת תודעת קְרּישְׁנַּה ברחבי המדינה שלכם, אז תועלת עצומה הייתה מושגת. בכל מקרה, אנחנו לא יכולים לומר כלום. הכסף שלכם יכול להתבזבז. זה עיניינכם. אבל אנחנו מבקשים מהרשויות ומהאדם השפוי שאתם תעסקו בתנועת הַסַנְּקִירתַנַה, במיוחד באמריקה, ותרחיבו את זה לחלקים אחרים של העולם, אירופה, אסיה. יש לכם כבר כבוד בתור האומה העשירה ביותר בעולם. יש לכם אינטיליגנציה. יש לכם הכל. פשוט תעסקו בתנועה הזאת, תנועת הַרֵא קְרּישְׁנַּה, עם סבלנות, ועם חריצות וחכמה. זה מאוד קל. אתם כבר מנוסים. אל תפסיקו עם זה. תגדילו עוד ועוד. המדינה שלכם תיהיה מאושרת, וכל העולם יהיה מאושר.

תודה רבה לכם.

דבקים: גַ'יַה!