HU/Prabhupada 0141 - Az anya tejet ad, és ti megölitek az anyát



Garden Conversation -- June 14, 1976, Detroit

DZSAJÁDVAITA: Az egyetemi programokon Szatszvarúpa Mahárádzsa és én rengeteg előadást tartunk a Varnásrama-dharmáról. Mert mindig szeretnének hallani valamit a hindu kasztrendszerről, tehát arra terelik a témát. Mi pedig beszélünk nekik a Varnásrama-dharmáról. Nincs tudásuk ahhoz, hogy legyőzzék. Mindig van valamilyen gyenge kifogásuk, aztán kiderül, hogy nincs jobb rendszerük.

PRABHUPÁDA: Mi a kifogásuk?

DZSAJÁDVAITA: Nos, azzal érvelnek, azt kifogásolják, hogy nincs társadalmi mobilitás, mert mindegyikük fejében a születés szerinti kaszthoz tartozás él.

PRABHUPÁDA: Nem, nem ez a lényege.

DZSAJÁDVAITA: Nem.

PRABHUPÁDA: Hanem a képesítés.

DZSAJÁDVAITA: Miután bemutatjuk a valódi elvet, utána csak ülnek egy helyben, minden érv nélkül. Aztán kihívás elé állítjuk a saját rendszerüket: „Mi a célja a társadalmatoknak? Mi a célja?” Erre semmit nem tudnak mondani.

PRABHUPÁDA: Amíg nincs tevékenység szerinti felosztás, addig semmit nem lehet tökéletesen elvégezni. A természet szerinti felosztás megfigyelhető a testen: fej, kezek, has és lábak. Ugyanígy a társadalmi szervezetnek is szüksége van fejekre, az emberek intelligens osztályára, a bráhmanákra. Akkor minden simán megy majd. És ebben a pillanatban nincsen az embereknek intelligens osztálya. Mindannyian a munkásosztályhoz, negyedosztályhoz tartoznak. Nincs első osztály, másodosztály. Ezért van zűrzavar a társadalomban. Nincs agy.

DZSAJÁDVAITA: Az egyetlen kifogás abból ered, mikor bemutatjuk, hogy léteznek brahmacsári, grihasztha, vánaprasztha, szannjásza áshramok, automatikusan ellenségessé válnak, mert megértik, hogy ellenezzük az érzékkielégítést.

PRABHUPÁDA: Igen. Az érzékkielégítés az állattársadalom. Az érzékkontroll pedig az emberi társadalom. Az érzékkielégítés nem emberi társadalom. Az érzékkielégítés nem emberi civilizáció. Nem. Ezt nem tudják. A centrumukban az érzékkielégítés áll. Ez a hiba. Úgy működtetnek egy állattársadalmat, mintha emberi társadalom volna. Ez benne a hiba. Az érzékkielégítés az állattársadalom. És ezek valóban állatok. Aki képes megölni saját gyerekét, az állat. Ahogy a macskák, kutyák, ugyanúgy ölik meg saját gyereküket. Ki tesz ilyet? Az állat. Ki beszélt arról, hogy egy gyereket otthagytak a… mi is az, csomagmegőrzőben?

HARI-SAURI: Csomagmegőrző szekrényekben. Trivikrama Mahárádzsa, Japánban. Azt mondta, hogy több, mint húszezer csecsemőt hagytak csomagmegőrző szekrényekben.

PRABHUPÁDA: Buszpályaudvar, vasúti pályaudvar csomagmegőrzőjében. Berakták és bezárták, aztán nem tértek vissza. És mikor bebüdösödött… Ez történik. Ez egyszerűen állati civilizáció. Elvenni a tehén utolsó csepp tejét és azonnal a vágóhídra küldeni. Ezt csinálják. Mielőtt elküldenék a vágóhídra, az utolsó csepp tejet is kifacsarják a tehénből. Aztán azonnal megölik. „Szükségetek van a tejre, rengeteg tejet isztok, tej nélkül nem lehet… És az állat, akitől elveszitek a tejet, ő az anyátok. Ezt elfelejtitek. Az anya tejet ad, saját testéből ad tejet és akkor megölitek az anyát?” Ez civilizáció? Megölni az anyát? „És mivel tejre szükség van, ezért elveszitek az utolsó cseppet is.” Máskülönben mi értelme volna elvenni a tehéntől az utolsó csepp tejet is? „Szükség van rá.” „Akkor miért nem hagyjátok őt élni és tejet adni? Abból a tejből száz és ezer tápláló, ízletes fogást tudtok elkészíteni.” Hol van ez a megértés? A tej nem más, mint átalakított vér. „Tehát a vér elvétele helyett, vegyétek el annak átalakított formáját és éljetek becsületesen, mint a tisztességes úriemberek.” Nem. Ők még csak nem is úriemberek. Gazemberek, barbárok. „Ha húst akartok fogyasztani, megölhettek néhány jelentéktelen állatot, például disznókat vagy kutyákat, melyek haszontalanok. Ezeket megehetitek, ha egyáltalán megeszitek.” Engedélyezve volt a disznók és a kutyák fogyasztása. Mivel az úriemberek osztálya nem fogyaszt húst. Ez az alsóbb osztály. Nekik engedélyezve volt: „Rendben, disznót fogyaszthattok, svapacsa.” Az emberek alsóbb osztálya disznókat és kutyákat fogyasztott. Ma is azokat eszik. „Ha húst akartok, megölhetitek ezeket a jelentéktelen állatokat. Miért ölitek meg az állatot, melynek utolsó csepp tejére is szükségetek van?” Mi értelme van? És ha megfigyeljük Krisnát, megölte Pútanát, mégis anyaként tisztelte őt. Mert Krisna kötelességének érezte: „Bármi legyen is Pútana szándéka, mivel a mellét szívtam, ezért ő az anyám.” „Tehén tejet fogyasztunk. A tehén nem az anyám? Ki képes tej nélkül élni? Ki az, aki nem ivott még tehéntejet? Reggelente azonnal tejre van szükségetek. És az állat, mely ellát tejjel, az nem anya?” Mi az értelme? Anya-gyilkos civilizáció. És ők akarnak boldogok lenni. Időszakosan hatalmas háborúk dúlnak és óriási a vérontás, ez a visszahatás.