HU/Prabhupada 0522 - Ha őszintén énekled ezt a mantrát, minden világossá válik



Lecture on BG 7.1 -- Los Angeles, December 2, 1968

Prabhupāda: Igen.

Viṣṇujana: Olyan sok történet van, hogy az Úr Caitanya annyi gazembert megtérített . Az Ő jelenléte miatt énekelték a Hare Kṛṣṇát. Hogyan kaphatjuk meg az Úr kegyét, hogy tudjunk segíteni a körülöttünk lévő embereknek énekelni a Hare Kṛṣṇát?

Prabhupāda: Ha őszintén éneklitek ezt a mantrát, akkor minden világos lesz. Ez a tisztító folyamat. Még ha van is valamilyen gazember elképzelésetek, társaságotok, az sem számít. Egyszerűen ha énekeltek... A gyakorlatból tudjátok, mindannyian, hogy ez az éneklés az egyetlen folyamat, amely az embereket fejletté teszi. Ez a folyamat, az éneklés és a hallás. Hallgassatok Bhagavad-gītā vagy Śrīmad-Bhāgavatam leckéket, próbáljátok azokat megérteni, és énekeljetek, kövessétek a szabályokat és az előírásokat. A szabályok és az előírások később jönnek. Először is próbáljatok hallani és énekelni. Śṛṇvatāṁ sva-kathāḥ kṛṣṇaḥ puṇya-śravaṇa-kīrtanaḥ. Puṇya-śravaṇa-kīrtanaḥ (SB 1.2.17). Bárki, aki hallja a Hare Kṛṣṇát, jámborrá válik, egyszerűen e hallás által. Megtisztul. És egy ponton majd elfogadja. De az emberek azt gondolják, hogy „Mi ez a Hare Kṛṣṇa éneklés?” Értitek? Ha valami hamis dolgot adtok nekik, kuṇḍalinī-jógát és mindezeket a humbugokat, akkor nagyon elégedettek lesznek. Értitek? Tehát becsapottak akarnak lenni. És jön valamilyen csaló, „Igen, fogadd el azt a mantrát, adj nekem harmincöt dollárt, és hat hónapon belül Isten leszel, négy kezed lesz.” (nevetés)

Tehát becsapottak akarunk lenni. Ez a csaló folyamat a feltételekhez kötött élet egyik eleme. A feltételekhez kötött életnek négy hiányossága van. Az egyik, hogy hibákat követünk el, egy másik, hogy elfogadunk valamit, ami nem az. Mint hibát elkövetni, ezt nem túl nehéz megérteni. Mindannyian tudjuk, hogy követünk el hibákat, melléfogunk. Tudjátok, még a nagy emberek is tévednek. Ahogy annyi példa van erre a politikusok között, egy kis hiba vagy melléfogás, vagy nagy hiba... Tehát a hiba, „Tévedni emberi dolog.”, a hiba ott van. Hasonlóan, valamit, ami nem tény, tényként fogadni el. Ez hogy van? E feltételekhez kötött életben mindenki azt gondolja, „Ez a test az énem.” De nem ez vagyok, Nem vagyok ez a test. Ezt illúziónak, pramādának nevezik. A legjobb példa erre a kötelet kígyónak nézni. Mondjuk sötét van, és ott egy kötél, te pedig azt mondod, „Egy kigyó!” Ez a legjobb példa az illúzióra. Elfogadni valamit, ami nem az.

Ez a hiányosság ott van a feltételekhez kötött életben. És hibázni, tévedni, az is. A harmadik hiányosság az, hogy be akarunk csapni másokat és becsapottak akarunk lenni. Ebben is nagyon járatosak vagyunk. Mindig azon gondolkodunk, hogyan csapjunk be valakit. És természetesen ő is azon gondolkodik, hogy hogyan csapjon be minket. Az egész feltételekhez kötött élet a csalók és becsapottak társasága, ez minden. Ez tehát egy további hiányosság. A negyedik pedig az, hogy az érzékeink tökéletlenek. Ezért minden tudás, amit felfogunk tökéletlen tudás. Valaki találgathat, de az elméjével találgat. Ez minden. De az elméje tökéletlen. Bárhogy is találgat, valami ostobaságra fog jutni, ez minden. Mivel az elméje tökéletlen. Mindegy, hogy ezer nullát adsz össze, az egy lesz? Nem! Még mindig nulla. Tehát ez a találgatás ahhoz, hogy megértsük a Legfelsőbbet, színtiszta nulla. Ezért a feltételekhez kötött életünk mindezen hiányosságaival lehetetlen, hogy az igazi életbe jussunk. Ezért kell elfogadnunk a tudást olyan személyektől, mint Kṛṣṇa és az Ő hiteles képviselői. Ez az igazi tudás. Így majd megkapjátok a tökéletességet.