HU/Prabhupada 0776 - „Mi a baj azzal, ha kutya leszek?" Ez az eredménye az oktatásnak



Lecture on SB 6.1.12 -- Los Angeles, June 25, 1975

Tehát itt azt javasolja, hogy adhayo vyādhayaḥ. Háromféle nyomorúságos állapot van–mindenki számára, nem csak egy bizonyos személynek. Adhyātmika, adhibhautika, adhidaivika. És amint kapsz egy anyagi testet, szenvedned kell. Tehát, ha meg akarsz szabadulni ettől a szenvedéstől, akkor szabályozott életet kell élned. A szabályozott életet ajánlja a következő vers:

tapasā brahmacaryeṇa
śamena ca damena ca
tyāgena satya-śaucābhyaṁ
yamena niyamena vā
(SB 6.1.13)

Ezek az emberi lény előírt kötelességei . Mik az előírt kötelességek? Az első előírt kötelesség a tapasā: lemondásokat kell végezniük. Ez az emberi élet. Ezt mindenhol ajánlott. Ṛṣabhadeva is ajánlotta, tapo divyaṁ putrakā yena śuddhyed sattva (SB 5.5.1): „Drága fiaim, ne éljetek úgy mint a macskák, a kutyák és a disznók" Ezt tanácsolta. Nāyaṁ deho deha-bhājāṁ nṛloke kaṣṭān kāmān arhate viḍ-bhujāṁ ye (SB 5.5.1). „Ha nem dolgozok keményen, hogyan tudnám kielégíteni az érzékeimet? Éjjel kell ez az alkoholmámor, ez a nő, ez a klub, meg ez ... Ha nem dolgozok keményen, hogyan kapom meg ezt az élvezetet? "

Tehát Ṛṣabhadeva azt mondja: „Ez a fajta élvezet a disznóknak is rendelkezésére áll. Ez nem a legjobb fajtája az élvezetnek, az érzékkielégítés." Nāyaṁ deho deha-bhājāṁ nṛloke kaṣṭān kāmān arhate viḍ-bhujāṁ ye. Viḍ-bhujām azt jelenti, hogy ürülékevő. Tehát ők is élvezethez jutnak az ürülékevés által, és a szex révén, minden megkülönböztetés nélkül, nem számít, hogy anya, vagy nővér. Tehát ez a fajta érzékkielégítő civilizáció a kutyák és a disznók közösségében is jelen van, de az emberi élet nem erre való. Az emberi élet azt jelenti, hogy tapasya, lemondás, tehát ebben az emberi életben ki tudsz szabadulni a születés és halál örök körforgásából, és eléred az örök életet, élvezheted a tudással és boldogsággal teli örök életet. Ez az élet célja. Nem az, hogy „Nem érdekes.‟ Az oktatás olyan, hogy ha egy egyetemi hallgatónak azt mondják, ha tájékoztatják arról, hogy „Ha felelőtlenül élsz, akkor lehet, hogy a következő életedben kutya leszel," erre ő azt mondja: „Mi a baj azzal, ha kutya leszek?" (nevetés) Ez az eredménye az oktatásnak. Nem érdekli őt. Így gondolkodik: „Ha kutya életet kapok, akkor nem lesz korlátozva a szexuális életem az utcán." Ennyi. Azt gondolja, hogy ez fejlődés. „Ha most korlátozás van, akkor majd korlátlan lesz, ha szexuális életet élhetek az utcán ..." És mennek fokozatosan efelé, ez a fejlődés.

Tehát ez a helyzet. Tehát nem hisznek a következő életben, nem is beszélve a macskák és a kutyák életéről. „Nem érdekes." Minden nagyon sötét. Így tehát, hacsak nem veszünk részt a Krisna-tudat mozgalmában, az emberi civilizáció kudarcra van ítélve. Ez nem emberi civilizáció. Az emberi civilizáció felelősségteljes élet. Tulajdonképpen mi is műveltek vagyunk, megyünk az iskolába, az egyetemre, hogy felelősségteljes emberekké váljunk. Tehát ez a felelősség arról kellene hogy szóljon, hogy „Hogyan lehet megállítani ezt az ismétlődő születést." Sok helyen tanácsolják ezt. És ez emberi élet egyetlen célja . Punar-janma-jayāya.