LT/Prabhupada 0138 - Dievas yra labai geras. Kad ir ko trokštate, Jis tai išpildys



Ratha-yatra -- Philadelphia, July 12, 1975

Ponios ir ponai, pirmiausia norėčiau jums padėkoti, šio puikaus miesto - Filadelfijos gyventojams. Jūs esate tokie šaunūs, entuziastingi, dalyvaudami šiame judėjime. Taigi, aš labai jums dėkingas. Aš esu ypatingai dėkingas Amerikos vaikinams ir merginoms, kurie man labai padeda skleidžiant šį Krišnos sąmonės judėjimą Vakarų šalyse. Mano dvasinis mokytojas man įsakė skelbti šią Krišnos sąmonę Vakarų šalyse. Taigi 1965 metais aš pirmą kartą atvykau į Niujorką. Tada 1966 ši bendrija buvo oficialiai įregistruota Niujorke, ir nuo 1967 šis judėjimas reguliariai vyksta Amerikoje, Europoje, Kanadoje, ir Ramiojo vandenyno pietuose, Australijoje ir visame pasaulyje.

Taigi, aš jus šiek tiek informuosiu apie šį judėjimą, Krišnos sąmonę. Krišna, šis žodis reiškia visų patraukliausias. Krišna yra patrauklus visoms gyvoms būtybėms, ne tik žmonėms, net gyvūnai, paukščiai, bitės, medžiai, gėlės, vaisiai, vanduo. Tai Vrindavanos paveikslas. Čia materialus pasaulis. Mes neturime dvasinio pasaulio patirties. Tačiau mes galime gauti idėją, kas yra dvasia, o kas materija.

Tiesiog pabandykite suprasti skirtumą tarp gyvo žmogaus ir lavono. Lavonas reiškia, kai tik gyvenimo jėga išeina iš kūno, tada jis yra negyva materija, bevertis. Ir tol kol gyvoji būtybė yra kūne, kūnas yra labai svarbus. Taigi, kaip mes patiriame šiame kūne, yra kažkas, kaip negyva materija ir kažkas kaip gyvybės jėga, Panašiai, yra ir du pasauliai: materialus pasaulis ir dvasinis pasaulis. Mes gyvosios būtybės, kiekvienas iš mūsų, mes priklausome dvasiniam pasauliui. Mes nepriklausome materialiam pasauliui. Vienaip ar kitaip, dabar mes esame susilietę su šiuo materialiu pasauliu ir materialiu kūnu, ir reikalas yra tas, kad nors mes esame amžinos gyvos būtybės, dėl mūsų kontakto su šiuo materialiu kūnu, turime susidurti su keturiais vargais: gimimu, mirtimi, ligomis ir senatve. Tai mes turime patirti. Šiame materialiame pasaulyje mes gauname vienokį kūną, ir jis tam tikrame etape pasibaigia. Tiesiog kaip ir bet kuris materialus dalykas. Tarkime, jūsų drabužis. Jūs dėvite tam tikrus drabužius, bet kai jie susidėvi, tampa nebenaudojami, jūs išmetate, ir gaunate naujus drabužius. Taigi šis materialus kūnas yra dvasinės gyvasties apvalkalas. Bet kadangi, mes esame prisirišę prie šio materialaus pasaulio, mes norime tenkintis šiuo materialiu pasauliu, todėl mes gauname skirtingo tipo kūnus. Tai paaiškinta, Bhagavad-gitoje kaip mašina. Tiesą sakant, tai yra mašina, šis kūnas. Bhagavad-gitoje sakoma:

īśvaraḥ sarva-bhūtānāṁ
hṛd-deśe 'rjuna tiṣṭhati
bhrāmāyān sarva-bhūtāni
yantrārūḍhāni māyayā
(BG 18.61)

Taigi mes gyvosios būtybės, mes trokštame. "Žmogus prašo, Dievas suteikia." Dievas yra labai geras. Ko tik jūs trokštate, Jis išpildys. Nors Jis sako, kad "Tokios prigimties materialūs troškimai niekada jūsų nepatenkins", bet mes vis tiek trokštame. Todėl Dievas mums suteikia, Krišna suteikia mums įvairių rūšių kūnus tam, kad įgyvendinti mūsų skirtingus norus. Tai vadinama materialiu, sąlygotu gyvenimu. Šis kūnas, kūno keitimas pagal troškimus, yra vadinamas evoliucijos procesu. Evoliucionuodami per įvairius kūnus mes gauname žmogaus kūno formą. Jalajā nava-lakṣāṇi sthāvarā laksa-viṁśati. Mes pereiname per 900,000 gyvybės rūšių, kurios gyvena vandenyje. Taip pat, du milijonai augalų, medžių formų. Tokiu būdu, pagal gamtos dėsnį, gamta mums suteikia šią žmogaus kūno formą, tiesiog tam, kad vystyti arba pažadinti mūsų sąmonę. Gamta suteikia mums galimybę, "Ką tu dabar nori daryti? Dabar jūs gavote išvystytą sąmonę. Dabar jūs vėl norite grįžti į evoliucijos procesą, ar jūs norite kilti į aukštesniąsias planetas, ar norite eiti pas Dievą, Krišną, ar norite likti čia? " Yra tokie variantai. Bhagavad-gitoje yra nurodyta:

yānti deva-vratā devān
pitṛn yānti pitṛ-vratāḥ
bhūtejyā yānti bhūtāni
mad-yājīno 'pi yānti mām
(BG 9.25)

Dabar pasirinkite. Jei norite eiti į aukštesniąsias planetas, galite eiti. Jei norite likti čia, vidurinėse planetose, galite likti. Ir jei norite eiti į žemesnes planetas, tai galite padaryti. Ir jei jūs norite eiti pas Dievą, Krišną, tai taip pat galite padaryti. Tai jums rinktis. Todėl koks yra skirtumas tarp šio materialaus pasaulio, ar aukštesnių planetų arba apatinių planetų, ir koks yra dvasinis pasaulis? Dvasinis pasaulis reiškia, kad ten nėra materialaus vartojimo. Viskas yra dvasia, kaip aš jums sakiau. Medžiai, gėlės, vaisiai, vanduo, gyvūnai - viskas yra dvasinės prigimties. Taigi ten nėra sunaikinimo. Tai amžina. Taigi, jei norite eiti į tą dvasinį pasaulį, galite turėti šią galimybę dabar šioje žmogaus gyvybės formoje, ir, jei norite likti šiame materialiame pasaulyje, galite likti.