LT/Prabhupada 0298 - Jeigu trokštate tarnauti Krišnai, tai - tikrasis turtas



Lecture -- Seattle, October 4, 1968

Prabhupada: Dar klausimų?

Višnujana: Kaip mes galime atlikti tobulą tarnystę Krišnai?

Prabhupada: Per susirūpinimą. (Juokas, „Haribol!") Jeigu esate susirūpinę, kaip tarnauti Krišnai, tai - tikrasis turtas. Krišna yra neribotas. Kokią tarnystę galime Jam pasiūlyti? Jis taip pat turi neribotą skaičių tarnų. Kokia mano ir jūsų tarnystė Jam reikalinga? Jis tobulas Pats iš savęs. Jam nereikalingos jokios tarnystės. Tačiau jeigu jūs susirūpinę, kaip Jam pasitarnauti, tuomet Jis to neatsisako. Tai - Jo malonė; tai - Jo didžiadvasiškumas. Kuo labiau rūpinatės, kaip pasitarnauti Krišnai, tuo jūsų tarnystė tampa tobulesnė. Jis neribotas. Per susirūpinimą jūs taip pat tampate neriboti. Tai tarsi varžybos. Kuo daugiau tarnaujate Krišnai, tuo labiau Jis jus priima ir tuo daugiau suteikia jums žinių. Matote? Dvasinis pasaulis yra neribotas. Tarnystei nėra pabaigos, taip pat nėra pabaigos ir tarnystės priėmimui. Taip nėra. Taigi turite būti užsidegę. Tatra laulyam eka mūlyam. Aš ne pats išgalvoju atsakymą, tačiau pateikiu jums Rupos Gosvamio, mūsų ačarjos, įrodymą. Jis sako: „Kṛṣṇa-bhakti-rasa-bhāvitā matiḥ krīyatāṁ yadi kuto 'pi labhyate.“ „Mano brangūs džentelmenai, mano brangūs vaikinai ir merginos, jeigu galite įgyti meilės Krišnai jausmą - „Kaip galėčiau daugiau ir daugiau mylėti Krišną?“ - taigi šis susirūpinimas, jeigu galite įgyti šį matiḥ, tai yra tikrasis intelektas.“ Tai - puikus intelektas, „kaip turėčiau tarnauti Krišnai?“ Kṛṣṇa-bhakti-rasa-bhāvitā matiḥ. Matiḥ reiškia intelektą arba proto statusą, kai „aš tarnausiu Krišnai.“ „Jeigu kur nors galite įgyti šį proto statusą, prašau kaipmat įgykite.“ Kitas klausimas būtų: „Gerai, turėčiau jį įsigyti. Kokia jo kaina, ar žinote?“ „Taip, žinau.“ „Kokia gi kaina?“ „Laulyam, paprasčiausiai jūsų užsidegimas, tai viskas.“ Laulyam ekaṁ mūlyam. „Ak, tuomet galiu tai turėti.“ Ne. Na janma koṭibhis sukṛtibhir labhyate. Šis nekantrumas, kaip mylėti Krišną, neprieinamas netgi po daugelio, daugelio gimimų. Taigi jeigu turite bent žiupsnelį to užsidegimo: „Kaip aš galėčiau pasitarnauti Krišnai?“, turėtumėte žinoti, jog esate pats sėkmingiausias žmogus. Tik žiupsnelis, laulya, šio užsidegimo: „Kaip aš galėčiau pasitarnauti Krišnai?“ Tai labai šaunu. Tuomet Krišna suteiks jums intelektą.

teṣāṁ satata-yuktānāṁ
bhajatāṁ prīti-pūrvakam
buddhi-yogaṁ dadāmi tam...
(BG 10.10)

„Kad ir kas su meile ir prieraišumu įsitraukė į Mano tarnystę, be jokios veidmainystės, Krišna gali suprasti viską. Jis manyje, tavyje. Tuomet Jis suteiks Jums žinių: „Mano brangus vaikine, daryk taip ir taip.“ Ką pasieksime tai darydami? Yena mām upayānti te: „Jis sugrįš atgal pas Mane.“ Kokios naudos jis gaus eidamas ten? Yad gatvā na nivartante tad dhāma paramaṁ mama (BG 15.6). Māṁ hi pārtha vyapāśritya ye 'pi syuḥ pāpa-yonayaḥ (BG 9.32). Duḥkhalayam aśāśvatam (BG 8.15). Yra visa daugybė. Prašau skaitykite „Bhagavad Gitą, Kokia Ji Yra.“ Gausite tobulą žinojimą, mokslą apie Dievą. Tai - vienintelės studijos, reikalingos žmogui. Taigi paprasčiausiai jūsų užsidegimas yra tarnystės Krišnai tobulumas. Didinkite šį užsidegimą. Užsidegimas reiškia, jog jeigu mylite Krišną, šis užsidegimas augs kartu su augančia meile: „Kaip aš turėčiau pasitarnauti Krišnai?“ Nes jūs savanoriškai esate tarnai, niekas jūsų neverčia. Tai reiškia, jog kol nemylėsite Krišnos, kaip tas užsidegimas augs? Taigi yra daugybė dalykų, kaip mylėti Krišną. Pati pradžia - tai śravaṇaṁ kīrtanam. śravaṇam - girdėti ir dainuoti. Girdėti, jūs girdite Harė Krišna, girdite Bhagavad Gitą, girdite žinias apie Krišną iš Šrimad Bhagavatam, ir dainuoti. Tai pati pradžia. Tuomet natūraliai:

śravaṇaṁ kīrtanaṁ viṣṇoḥ
smaraṇaṁ pāda-sevanam
arcanaṁ vandanaṁ dāsyaṁ
sakhyam ātma-nivedanam
(SB 7.5.23)

Šios devynios tarnystės Krišnai įvairovės apšvies jus, patobulins jus Krišnos sąmonėje, ir jūsų gyvenimas bus sėkmingas. Ar yra dar kitų klausimų? Pasistenkite suprasti, klauskite. Nėra taip, kad mes skatiname jus jėga. Jūs turite intelektą, Krišna jums jį suteikė. Stenkitės suprasti per savo intelektą, tačiau stenkitės to nevengti. Užduokite klausimus, kad suprastumėte, o ne tam, kad vengtumėte. Yra dvi skirtingos klausimų rūšys. Pastarieji klausimai jums nepadės. Jeigu sieksite išvengti, Krišna jums padės išvengti, o jeigu norite užfiksuoti Krišną, tuomet Krišna padės ir suteiks žinių, kaip tai padaryti. Vyksta du dalykai. Galite priimti bet kurį iš šių kelių. Ye yathā māṁ prapadyante tāṁs tathaiva bhajāmy aham (BG 4.11). Krišna padeda remdamasis žmogaus požiūriu. Yra tiek daug filosofų, kurie nori pamiršti Krišną. Visai kaip rasite Dr. Radhakrišnano knygoje. Devintame skyriuje Krišna sako: man-manā bhava mad-bhakto mad-yājī māṁ namaskuru (BG 18.65). Vertimas yra geras, tačiau komentarai: „Tai ne Krišnai jūs turėtumėte atsiduoti.“ Tik pažvelkite. Tai reiškia, jog visas knygos rašymo procesas skirtas suklaidinti žmones, skatinti juos pamiršti Krišną. Tad jeigu kas nors nori pamiršti Krišną, Krišna suteiks jam tokį intelektą, kad jis niekuomet nebebus pajėgus suprasti Krišną. Tačiau jeigu kas nors stengiasi mylėti, suprasti Krišną, Jam bus suteikta daug žinių. Galėsite tai suprasti. Tai Krišna. Turite visišką laisvę. Tačiau jeigu pamiršite Krišną, tuomet turėsite tarnauti majai, o jeigu mylėsite Krišną, tuomet maja jus paliks.