LT/Prabhupada 0314 - Ne tiek daug dėmesio kūnui, bet pilnas dėmesys sielai



Lecture on SB 6.1.10 -- Los Angeles, June 23, 1975

Šiame Kali jugos, barnių, kovos ir nesupratimo amžiuje, šiame amžiuje tai vienintelė priemonė - hari-kīrtanāt. Sankirtanos judėjimas - tai hari-kīrtana. Hari-kīrtana... Kīrtana reiškia dainuoti apie Viešpaties garbinimą, hari-kīrtana. Tai taip pat patvirtinama Šrimad Bhagavatam:

kaler doṣa-nidhe rājan
asti hy eko mahān guṇaḥ
kīrtanād eva kṛṣṇasya
mukta-saṅgaḥ paraṁ vrajet
(SB 12.3.51)

Taigi tai yra rekomenduojama. Taip pat Šrimad Bhagavatam pasakyta apie Šri Čaitanją Mahaprabhu: Tviṣākṛṣṇaṁ...

kṛṣṇa-varṇaṁ tviṣākṛṣṇaṁ
sāṅgopāṅgāstra-pārṣadaṁ
yajñaiḥ saṅkīrtana-prāyair
yajanti hi sumedhasaḥ
(SB 11.5.32)

Todėl mūsų pirmoji pareiga yra garbinti Čaitanją Mahaprabhu. Laikome Jo dievybę. Visų pirma pasiūlome nusilenkimus Čaitanjai Mahaprabhu ir Jo pagalbininkams, tuomet Guru Gaurangai, o tuomet nusilenkiame Radha Krišnai arba Džaganathai. kadangi tai - Kali jugos procesas, „yajñaiḥ saṅkīrtana-prāyair yajanti hi sumedhasaḥ,“ jeigu atliksite šią sankirtaną, paprasčiausiai šį procesą, kaip įmanoma daugiau kartų prieš Viešpatį Čaitanją, tuomet jūsų sėkmė yra garantuota. Tuomet jums nieko daugiau nereikia. Rekomenduojama: „Yajñaiḥ saṅkīrtanaiḥ prāyair yajanti hi sumedhasaḥ.“

Taigi tie, kurie yra protingi, priima šį paprastą savirealizacijos metodą. Kuo daugiau kartosite šventus Dievo vardus, tuo geriau vyks širdies valymo procesas. „Ceto-darpaṇa-mārjanam.“ (CC Antya 20.12) Tai yra rekomenduojama. Ceto-darp... Tai - pirmas dalykas, nes mūsų dvasinis gyvenimas neprasideda be „ceto-darpaṇa-mārjanam“, kol širdies veidrodis neišvalomas. Tačiau tai - lengviausias procesas. Jeigu kartosite Harė Krišna mantrą ekstazėje, pati pirma nauda, kurią gausite, tai išvalyta jūs širdis. Tuomet galėsite pamatyti, kokia jūsų padėtis, kas jūs esate, kokie jūsų reikalai. Jeigu jūsų širdis nešvari, tuomet... Taigi tas širdies nešvarumas negali būti išvalytas atpirkimo procesu. Tai neįmanoma. Todėl... Parikšit Maharadža buvo labai protingas. Jis sakė: „Prāyaścittam atho apārtham.“ Apa, apa reiškia „neiginys“, artha - „reikšmė“. „Tai neturi reikšmės.“ Jis kaipmat atmeta prāyaścittam apārtham. „Kokia iš to bus nauda? Jis vis tiek išlieka nešvarus. Jis neišvalo savo širdies, širdies branduolio.“ Širdies branduolyje šie nešvarūs dalykai vis tiek išlieka: „Kaip apgaudinėti, kaip užsiimti juodąja rinka, kaip mėgautis juslėmis, kaip eiti pas prostitutes ar vartoti alkoholį.“ Šie dalykai ten tebeglūdi. Paprasčiausiai nuėjus į šventyklą ar bažnyčią ir atlikus atpirkimą naudos nebus. Žmogus turi rimtai priimti šį saṅkīrtanam metodą. „Ceto-darpaṇa-mārjanaṁ bhava-mahā-davāgni-nirvāpaṇam.“ (CC Antya 20.12)

Pirmasis indėlis - tai išvalyti savo širdį. Tuomet „bhava-mahā-davāgni-nirvāpaṇam.“ Jeigu jūsų širdis išvalyta, tuomet galite suprasti savo padėtį šiame materialiame pasaulyje. Turėdami nešvarią širdį to suprasti negalite. Jeigu jūsų širdis švari, galite suprasti, jog „aš nesu šis kūnas. Aš - dvaisnė siela. Tad ką aš iš tikrųjų darau dėl savęs? Aš - dvasinė siela. Nesu šis kūnas. Aš prausiu šį kūną, tačiau tikrasis aš badauja...“ Materiali civilizacija reiškia, jog jie rūpinasi kūnu, tačiau neturi informacijos apie sielą, kuri yra kūne. Tai - materiali civilizacija. O mūsų Krišnos sąmonės judėjimas reiškia ne tokį didelį dėmesį kūnui, tačiau visišką dėmesį sielai. Tai - Krišnos sąmonė, visai priešingai. Todėl jie negali suprasti šio judėjimo. Tai - visiškai dvasinis, nematerialus judėjimas. Todėl kartais jie klaidingai mano, jog „jūsų žmonės yra silpnos sveikatos. Jie tampa tuo ir tuo. Jie nevalgo mėsos, todėl jų gyvybingumas yra mažesnis.“ Jie galvoja, jog „mūsų nejaudina gyvybingumas, mes rūpinamės tik dvasiniu gyvenimu.“ Todėl kartais jie neteisingai supranta. Bet kuriuo atveju, žmonės gali suprasti ar nesuprasti - nesvarbu. Jūs tiesiog tęskite savo kirtanus ir garantuokite, kad daugiau nebėra materialaus gyvenimo. Labai jums dėkoju.