LT/Prabhupada 0430 - Čaitanja Mahaprabhu sako, jog kiekvienas Dievo vardas yra tiek pat galingas, kiek ir Dievas



Lecture on BG 2.11 -- Edinburgh, July 16, 1972

nāmnām akāri bahudhā nija-sarva-śaktis
tatrārpitā niyamitaḥ smaraṇe na kālaḥ
etādṛśī tava kṛpā bhagavan mamāpi
durdaivam īdṛśam ihājani nānurāgaḥ
(CC Antya 20.16)

Čaitanja Mahaprabhu sako, kad kiekvienas Dievo vardas yra tiek pat galingas, kiek pats Dievas. Kadangi Dievas yra Absoliutus, nėra jokio skirtumo tarp Jo vardo, formos ir žaidimų. Niekas nesiskiria nuo Dievo. Tai - absoliučios žinios. Advaya-jñāna. Taigi jeigu kartosite šventą Dievo vardą, tai reiškia, jog tiesiogiai bendrausite su Dievu. Nes vardas nesiskiria nuo Dievo. Pasistenkite tai suprasti. Taip pat jeigu paliesite ugnį, ji suveiks. Ar nežinote, ar žinote, kokios ugnies savybės, nesvarbu. Jeigu paliesite ugnį, ji suveiks. Taip pat jeigu kartosite šventą Dievo vardą, jis veiks. Pavyzdys - jeigu įdėtumėte geležinę lazdą į ugnį, ji šiltų, taptų vis šiltesnė ir palaipsniui įkaistų iki raudonumo. Dėl sąlyčio su ugnimi, geležinė lazda tampa ugnimi. Geležinė lazda nėra ugnis. Tačiau dėl sąlyčio su ugnimi ji tampa tokia kaip ir ugnis, tad kai ji įkaitusi iki raudonumo, kad ir kur bepaliestumėte, geležinė lazda degins. Taip pat jeigu išliksite nuolat ryšyje su Dievu, tuomet palaipsniui įgysite dieviškas savybes. Netapsite Dievu, tačiau tapsite dieviškais. Kai tik tapsite dieviškais, tuomet pasireikš visos jūsų dieviškos savybės. Tai - mokslas. Pasistenkite suprasti. Mes - neatsiejama Dievo dalelė, kiekviena gyva būtybė. Jūs galite tyrinėti Dievą, kas Jis yra, tyrinėdami save. Kadangi aš esu dalis... Pavyzdžiui, iš ryžių krepšio jūs paimtumėte kelis grūdelius ryžių, ir iš karto galėtumėte suprasti, kokios kokybės ryžiai yra maiše. Taip pat Dievas yra didis, taip yra. Tačiau jeigu mes paprasčiausiai tyrinėsime save, galėsime suprasti, kas yra Dievas. Visai kaip jūs paimtumėte lašelį vandens iš vandenyno. Galite suprasti, kokia vandens cheminė sudėtis. Galite tai suprasti. Tai vadinama meditacija, tyrinėti save: „Kas aš esu?“ Jeigu žmogus iš tikrųjų tyrinėjo save, jis taip pat gali suprasti Dievą. Pavyzdžiui, klausimas: „Kas aš esu?“ Netgi jeigu medituosite ties savimi, galėsite suprasti, jog esate individuali asmenybė. Individuali asmenybė reiškia, jog turite savo nuomonę, aš turiu savo nuomonę. Todėl kartais mes nesutinkame. Kadangi jūs esate individualūs, aš esu individualus. Ir kadangi mes visi - individualūs kaip neatsiejama Dievo dalis, tuomet Dievas taip pat turėtų būti individualus. Tai - tyrinėjimas. Kadangi aš esu asmuo, Dievas taip pat yra asmuo. Dievas negali būti beasmenis. Jeigu paimsime Dievą kaip pirminį tėvą, aukščiausiąjį tėvą... Krikšionių religijoje tuo tikima. Kitose religijose taip pat. Mes taip pat tuo tikime, Bhagavad-gītā. Kadangi Krišna sako: ahaṁ bīja-pradaḥ pitā (BG 14.4), „Aš esu pirminis visų gyvų būtybių tėvas“. Tad jeigu Dievas - visų gyvų būtybių tėvas, o mes visi - gyvosios būtybės, esame individualūs asmenys, kaip Dievas gali būti beasmenis? Dievas yra asmuo. Tai vadinama filosofija, tai vadinama logika.

Dabar šiame pasaulyje mes turime patirtį, jog norime kažką mylėti. Kiekvienas mūsų. Netgi gyvūnų karalystėje. Liūtas taip pat myli savo jauniklius. Meilė yra. Prema, ji vadinama prema. Todėl su Dievu taip pat yra meilės ryšys. Kai mes užmegsime ryšį su Dievu, mūsų susitarimai bus paremti paprasčiausiai meile. Aš myliu Krišną, arba Dievą, ir Krišna mane myli. Tai - mūsų jausmų pasikeitimas. Taigi tokiu būdu, mokslas apie Dievą, netgi neskaičius vedinės literatūros - žinoma, tai jums padėtų - jeigu giliai tyrinėjote, kas yra Dievas, galite Jį suprasti. Kadangi aš esu Dievo pavyzdys, esu jo dalelytė. Visai kaip aukso dalelytė yra auksas. Vandenyno lašas taip pat yra sūrus. Vandenynas sūrus, galite tai suprasti. Taip pat ir tyrinėdami savo individualybę, studijuodami savo polinkius galime suprasti, kas yra Dievas. Tai - viena pusė. Ir čia Dievas asmeniškai pristato Save, Krišną. Jis sako: "Yadā yadā hi dharmas... (pauzė) ... Šventi atsidavusieji ir tam, kad nužudyčiau demonus, aš apsireiškiu.“ Tačiau atkreipkite dėmesį, Dievas yra absoliutus. Ar Jo bhaktų gelbėjimas, ar demonų žudymas, tai - tie patys dalykai. Kadangi mes mokomės iš vedinės literatūros, kad demonai, kurie nužudomi Aukščiausiojo Dievo asmens, jie taip pat pasiekia tą patį išsigelbėjimą, išsilaisvinimą. Kadangi Dievas jį nužudė, jis buvo paliestas Dievo.

Taigi tai - didis mokslas. Tai nėra sentimentai. Tai paremta filosofija ir autorizuota vedine literatūra. Taigi mūsų vienintelis prašymas - priimkite šį judėjimą labai rimtai ir jūs būsite laimingi.