LT/Prabhupada 0496 - Śruti reiškia, kad mes girdime iš aukščiausio autoriteto



Lecture on BG 2.14 -- Germany, June 21, 1974

Taigi, šis Krišnos sąmonės judėjimas reiškia puikiai viską žinoti, iš aukščiausiosio autoriteto, Krišnos. Tai yra procesas. Tad vijñānārthaṁ sa gurum eva abhigacchet (MU 1.2.12). Norint suprasti dalyką, kuris yra anapus mūsų suvokimo, turite kreiptis į tokį autoritetą, kuris gali jus informuoti. Lygiai tokiu pačiu būdu: suprasti, kas yra mano tėvas yra virš mano suvokimo, virš mano spėlionių, bet jei aš pripažinsiu autoritetingą savo mamos pareiškimą, tai yra tobulos žinios. Taigi yra trijų rūšių procesai suprasti, ar padaryti pažangą žinojime. Vienas iš jų yra tiesioginis suvokimas, pratyakṣa. Ir kitas yra autoritetas, o kitas yra śruti. Śruti reiškia klausytis iš Aukščiausiojo. Taigi, mūsų procesas yra śruti. Śruti reiškia, kad mes girdime iš aukščiausio autoriteto. Tai yra mūsų procesas, ir tai yra labai lengva. Aukščiausias autoritetas, jei jis nėra klaidingas... Paprasti žmonės, jie linkę klysti. Jie nėra tobuli. Pirmasis netobulumas yra: paprastas žmogus, jis daro klaidas. Bet kuris didis pasaulio žmogus, jūs matote, jie daro klaidas. Ir jie yra iliuzijoje. Jie priima kažką kaip tikrovę, kas nėra realybė. Tiesiog kaip mes priimame šį kūną kaip realybę. Tai vadinama iliuzija. Bet tai nėra realybė. „Aš esu siela". Tai yra realybė. Taigi tai vadinama iliuzija. Ir tada, su šiomis iliuzinėmis žiniomis, netobulomis žiniomis, mes tampame mokytojais. Tai yra dar vienas sukčiavimas. Jie sako, visi šie mokslininkai ir filosofai, „gal", „gali būti". Tai kur yra jūsų žinios? "Tai gali būti" ir „galbūt". Kodėl prisiimate mokytojo pareigas? „Ateityje mes suprasime." Ir kas yra ta ateitis? Ar jūs priimate pasibaigusį galioti čekį? „Ateityje aš atrasiu, ir todėl aš esu mokslininkas." Kas čia per mokslininkas? Ir, negana to, mūsų juslės yra netobulos. Panašiai kaip mes matome vienas kitą, nes yra šviesa. Jei nėra šviesos, tai kokia yra mano matymo galia? Tačiau šie niekšai jie nesupranta, kad jie visada su defektais, ir vis tiek, jie rašo žinių knygas. Kokios yra jų žinios? Mes turime gauti žinias iš tobulo asmens.

Todėl mes imame žinias iš Krišnos, Aukščiausiojo Asmens, tobulo asmens. Ir Jis pataria, kad jei norite nutraukti savo skausmus ir malonumus, tada jūs turite kažką dėl to daryti, nepriimti šio materialaus kūno. Krišna tai pataria, kaip išvengti šio materialaus kūno. Tai buvo paaiškinta. Tai antrasis skyrius. Ketvirtajame skyriuje Krišna pasakė, kad: anma karma me divyaṁ yo jānāti tattvataḥ, tyaktvā dehaṁ punar janma naiti mām eti (BG 4.9). Tiesiog pabandykite suprasti Krišnos veiklą. Šios Krišnos veiklos yra istorijoje, Mahabharatoje. Mahabharata reiškia didžioji Indija, arba didžioji Bharata, Mahabharata, istorija. Toje istorijoje taip pat yra ši Bhagavad-gita. Taigi jis kalba apie Save. Jūs pabandykite suprasti Krišną Tai yra mūsų Krišnos sąmonės judėjimas. Tiesiog pabandykite suprasti Krišną, Jo veiklą. Jis nėra beasmenis. Janma karma me divyam. Karma reiškia veiklą. Jis atlieka veiklą. Kodėl Jis dalyvauja šiame pasaulyje, veikloje? Kodėl Jis ateina?

yadā yadā hi dharmasya
glānir bhavati bhārata
abhyutthānam adharmasya
tadātmānaṁ sṛjāmy aham
(BG 4.7)

Jis turi tam tikrą tikslą; Jis turi tam tikrą misiją. Taigi pabandykite suprasti Krišną ir Jo misiją ir Jo veiklą. Tai yra aprašyta istorine forma. Taigi, kokia yra problema? Mes skaitome tiek daug dalykų, istoriją arba kokio nors lyderio veiklą, kokio politiko. Tas pats dalykas, ta pati energija, pritaikykite tai suprasti Krišną. Kur yra sunkumas? Todėl Krišna apsireiškia su tiek daug veiklos.