LT/Prabhupada 0529 - Krišnos ir Radhos meilės ryšiai nėra paprasti



Radhastami, Srimati Radharani's Appearance Day -- London, August 29, 1971

Taigi, pabandykite suprasti Kṛṣṇą. O kai Kṛṣṇa nori mėgautis, koks tai turėtų būti pasimėgavimas? Pabandykite suprasti šį dalyką. Kṛṣṇa yra toks didis. Dievas yra didis, visi tai žino. Taigi, kuomet didis nori mėgautis, tuomet kokios kokybės pasimėgavimas tai turėtų būti? Tai turi būti suprasta. Rādhā-kṛṣṇa... Todėl Svarūpa Dāmodara Gosvāmī parašė posmą: rādhā-kṛṣṇa-praṇaya-vikṛtiḥ. Rādhos ir Kṛṣṇos meilės ryšiai nėra paprasti, šie materialūs ryšiai, nors jie pasireiškia taip. Bet tas, kuris gali suprasti Kṛṣṇą, avajānanti māṁ mūḍhāḥ (BG 9.11). Mūḍha, niekšai, kvailiai, jie suvokia Kṛṣṇą kaip paprastą žmogų. Kai tik mes galvojame apie Kṛṣṇą kaip vieną iš mūsų... Mānuṣīṁ tanum āśritāṁ, paraṁ bhāvam ajānantaḥ. Šie nenaudėliai nežino paraṁ bhavam. Jie bando imituoti Kṛṣṇos līlą, rāsa-līlą. Yra daugybė niekšelių. Taigi, šie dalykai vyksta. Nėra supratimo apie Kṛṣṇą. Suprasti Kṛṣṇą yra labai sunku.

manuṣyāṇāṁ sahasreṣu
kaścid yatati siddhaye
yatatām api siddhānāṁ
kaścin māṁ vetti tattvataḥ
(BG 7.3)

Iš milijonų žmonių gali atsirasti vienas, kuris bandys savo gyvenimą padaryti tobulu. Visi dirba kaip gyvuliai. Nėra klausimo apie gyvenimo tobulumą. Gyvulių poreikiai: valgis, miegas, dauginimasis ir gynyba... Taigi, visi užsiėmę kaip gyvuliai. Jie neturi kito užsiėmimo, visai kaip gyvuliai: asilai, šunys. Visą dieną ir naktį dirba: „Kur išmatos? Kur išmatos?” Ir kai tik jis gauna šiek tiek išmatų, gauna riebalų: „Kur seksas? Kur seksas?” Neatsižvelgiant į mamą ar sesę. Tai yra asilo gyvenimas.

Taigi, žmogaus gyvenimas neskirtas asilų civilizacijai. Taigi, šiuolaikinė civilizacija, nors ji nublizginta marškiniais ir švarku. Taigi, mes turime suprasti. Šis Kṛṣṇos sąmonės judėjimas yra skirtas suprasti Kṛṣṇą. Suprasti Kṛṣṇą reikia šiek tiek pastangų, askezės, atgailos. Tapasya brahmacāryeṇa śamena damena ca. Tapasya. Reikia priimti tapasyą. Brahmacārya, celibatas. Tapasya. Brahmacārya reiškia lytinio gyvenimo sustabdymą arba kontroliuojamą lytinį gyvenimą. Brahmacārya. Todėl Vedų civilizacija nuo pat pradžių mokina berniukus tapti brahmacārīais, laikytis celibato. Šių laikų mokyklos, dešimties dvylikos metų berniukai ir mergaitės, jie mėgaujasi. Sugadinami smegenys. Jie nebegali suprasti aukštesnių dalykų. Prarandami smegenų audiniai. Taigi, netapus brahmacārīu niekas negali suprasti dvasinio gyvenimo. Tapasya brahmacāryeṇa śamena damena ca. Śama reiškia juslių kontroliavimą, proto kontroliavimą. Damena, juslių kontroliavimas. Tyāgena; śaucena, švara. Tyāga, tyāga reiškia labdarą. Tai yra procesai skirti suprasti save, savęs pažinimui. Bet šiame amžiuje labai sunku laikytis visų šių procesų. Praktiškai tai yra neįmanoma. Todėl Viešpats Caitanya, Pats Kṛṣṇa padarė Save lengvai prieinamą vienu procesu:

harer nāma harer nāma harer nāmaiva kevalam
kalau nāsty eva nāsty eva nāsty eva gatir anyathā
(CC Adi 17.21)

Šiame amžiuje, Kali-yugoje... Kali-yuga yra laikoma labiausiai puolusiu amžiumi. Mes galvojame, kad darome didelę pažangą, bet tai yra labiausiai puolęs amžius. Kadangi žmonės tampa kaip gyvuliai. Gyvuliai neturi kito susidomėjimo kaip tik keturi kūniško būtinumo principai: valgymas, miegojimas, dauginimasis ir gynyba. Taigi, šiame amžiuje žmonės yra susidomėję keturiais kūniškų poreikių principais. Jie neturi informacijos apie sielą ir nėra pasiruošę suprasti kas yra siela. Tai yra šio amžiaus trūkumas. Tačiau ypatingai žmogaus gyvybės forma yra skirta suprasti save: „Kas aš esu?” Tokia yra žmogaus gyvenimo misija.