LT/Prabhupada 0538 - Teisė reiškia žodį, kurį suteikė valstybė. Jūs negalite sukurti teisės namuose



Janmastami Lord Sri Krsna's Appearance Day Lecture -- London, August 21, 1973

Taigi, Kṛṣṇa nužengia norėdamas duoti mums pamoką. Yadā yadā hi dharmasya glānir bhavati bhārata (BG 4.7). Kṛṣṇa sako: „Mano brangus Arjuna, Aš ateinu kuomet religinio gyvenimo procese atsiranda neatitikimai.” Dharmasya glānir bhavati. O kas yra dharma? Paprastas dharmos apibrėžimas yra dharmāṁ tu sākṣād bhagavat-praṇītam (SB 6.3.19). Tai yra dharma. Dharmāṁ tu sākṣād bhagavat-praṇītam (SB 6.3.19). Ką jūs turite minty sakydami teisė? Teisė reiškia žodį, kurį suteikė valstybė. Jūs negalite sukurti teisės namuose. Tai yra neįmanoma. Kad ir ką jums nurodo valdžia, kad „jūs turėtumėte veikti šitaip,” tai yra teisė. Panašiai, dharma reiškia Dievo suteiktą kryptį. Tai yra dharma. Paprastas apibrėžimas. Jūs sukuriate dharmą. Aš sukūriau šią dharmą, kitas žmogus sukuria kitą dharmą. Tai nėra dharma. Todėl Bhagavad-gītā baigiasi taip: sarva-dharmān parityajya mām ekaṁ śaraṇaṁ (BG 18.66). Tai yra dharma - atsiduoti Kṛṣṇai. Bet kokios kitos dharmos, jos nėra dharmos. Kitaip kodėl Kṛṣṇa prašo sarva-dharmān parityajya: „atsisakyk”? Jis sako, kad dharma-saṁsthāpanārthāya sambhavāmi yuge yuge: „Aš nužengiu įtvirtinti religijos principus.” Ir galų gale Jis sako: sarva-dharmān parityajya. Tai reiškia, kad taip vadinamas dharmas, kurias mes sukūrėme, žmogaus sukurtos dharmos, jos nėra dharmos. Dharma reiškia tai, kas yra suteikta Dievo. Bet mes neturime supratimo kas yra Dievas ir kas yra Jo žodis. Tai yra šiuolaikinės civilizacijos trūkumas. Tačiau nurodymas yra, Dievas yra ten, tačiau mes nepriimame. Kur yra taikos galimybė? Nurodymas yra ten. Kṛṣṇa sako, Aukščiausias, bhagavān uvāca. Vyāsadeva rašo bhagavān uvāca. Turėtumėte žinoti kas yra bhagavān. Vyāsadeva galėjo užrašyti kṛṣṇa uvāca. Ne. Jis sako... Galima neteisingai suprasti kas yra Kṛṣṇa, todėl jis kiekviename posme rašo - śrī bhagavān uvāca. Taigi, Bhagavānas yra. Bhagavānas kalba. Bhagavānas yra priimtas visų ācāryų. Rāmānujācārya, Madhvācārya, Viṣṇu Svāmī. Paskutiniai, Viešpats Caitanya Mahāprabhu taip pat, netgi Śaṅkarācārya, jis taip pat priima Kṛṣṇą - sa bhagavān svayaṁ kṛṣṇa. Taigi šiuolaikinių ācāryų nuomone ir praeities taip pat, Vyāsadeva, Nārada, Asita, visi priėmė Kṛṣṇą, Aukščiausiąjį Dievo Asmenį. Arjuna, kuris klausėsi iš Kṛṣṇos, po to kai suprato Bhagavad-gītą, jis pasakė: paraṁ brahma paraṁ dhāma pavitraṁ paramaṁ bhavān puruṣam ādyaṁ śāśvatam (BG 10.12)

Taigi, viskas yra ten. Ypač Indijoje, mes turime tiek daug vertingų dalykų tam, kad suprastume Dievą. Paprastas dalykas. Viskas yra ten paruošta. Bet mes nepriimame. Taigi, koks vaistas šiai ligai? Mes ieškome taikos, bet mes nepriimame nieko, kas iš tikrųjų suteiktų taiką. Tai yra mūsų liga. Taigi, šis Kṛṣṇos sąmonės judėjimas bando pažadinti snaudžiančią Kṛṣṇos sąmonę kiekvieno širdyje. Kitaip kaip šie Europiečiai, Amerikiečiai ir kitų šalių piliečiai, prieš keturis ar penkis metus jie nieko negirdėjo apie Kṛṣṇą, kaip jie priima Kṛṣṇos sąmonę taip rimtai? Kṛṣṇos sąmonė yra kiekvieno širdyje. Ji tik turi būti pažadinta. Tai yra apibūdinta Caitanya-caritāmṛtoje:

nitya-siddha kṛṣṇa-bhakti 'sādhya' kabhu naya
śravaṇādi-śuddha-citte karaye udaya
(CC Madhya 22.107)

Ji yra pažadinama. Meilė Kṛṣṇai, atsidavimas Kṛṣṇai yra ten, kiekvieno širdyje, bet jis apie tai pamiršo. Taigi, šis Kṛṣṇos sąmonės judėjimas yra paprasčiausiai skirtas pažadinti tą Kṛṣṇos sąmonę. Tai yra procesas. Visai kuomet jūs miegate, aš turiu jus garsiai pašaukti. „Pone toks ir anoks, toks ir anoks, kelkitės. Jūs turite šį reikalą.” Kitos juslės neveiks kuomet jūs miegate. Tačiau ausys veiks. Todėl šiame amžiuje, kuomet žmonės yra tokie puolę, jie nieko negirdės, jeigu mes giedosime šią Hare Kṛṣṇa mahā-mantrą, jis prabus Kṛṣṇos sąmonei. Tai yra praktiška.