LT/Prabhupada 0680 - Mes galvojame, mes sėdime ant šių grindų, tačiau iš tiesų mes sėdime Krišnoje



Lecture on BG 6.25-29 -- Los Angeles, February 18, 1969

Taigi "Tikras jogas regi Mane visose būtybėse. ir visas būtybes regi Manyje." Kaip, "Manyje"? Nes viskas, ką jūs matote, yra Kṛṣṇa. Jūs sėdite ant šių grindų, taigi jūs sėdite ant Kṛṣṇa. Jūs sėdite ant šio kilimo, jūs sėdite ant Kṛṣṇa. Turėtumėte tai žinoti. Kaip šis kilimas yra Kṛṣṇa? Nes kilimas yra padarytas iš Kṛṣṇa energijos.

Yra skirtingų rūšių energijos - parāsya śaktir vividhaiva śrūyate (CC Madhya 13.65, purport). Aukščiausias Viešpatis turi įvairių energijų. Iš visų šitų energijų, trys yra pagrindinės. Materiali energija, dvasinė energija ir paribio energija. Mes gyvosios būtybės esame paribio energija. Visas materialus pasaulis yra materiali energija. Yra dvasinė energija. Dvasinis pasaulis. Mes esame ribiniai. Taigi mes sėdime arba materialioje energijoje... Paribio reiškia šitaip arba kitaip. Galite tapti dvasiniu arba galite tapti materialiu. Nėra trečio pasirinkimo. Arba tampate materialistiniu arba tampate dvasiniu. Kol mes esme materialiame pasaulyje, mes sėdime ant materialios energijos, todėl jūs sėdite Kṛṣṇoje. Nes energija nėra atskirta nuo Kṛṣṇos. Panašiai kaip ši ugnis, ši liepsna, yra karštis ir yra apšvietimas. Dvi energijos. Karštis nėra atskirtas nuo ugnies, ir apšvietimas nėra atskirtas nuo ugnies. Todėl ta pačia prasme, karštis yra ugnis, apšvietimas irgi yra ugnis. Panašiai ši materialia energija irgi yra Kṛṣṇa. Tai mes galvojame, jog mes sėdime ant šių grindų, tačiau iš tikrųjų mes sėdime Kṛṣṇoje. Tai yra filosofija.

Taigi, "ir visas būtybes regi Manyje. Iš tiesų save suvokęs žmogus mato Mane visur." Tai yra matymas visur. Matyti kiekvieną būtybę, viskas yra susiję su Kṛṣṇa, tai reiškia jūs matote Kṛṣṇa visur. Kaip mokoma Bhagavad-gītoje, raso 'ham apsu kaunteya (BG 7.8): "Aš esu vandens skonis." Kodėl vandenį geria visos gyvosios būtybės? Gyvūnai, paukščiai, žvėrys, žmonės, žmogus, visi geria vandenį. Todėl vanduo yra taip reikalingas. Ir Kṛṣṇa parūpino tiek daug vandens. Suprantate? Vanduo yra labai reikalingas. Žemės ūkiui, plovimui, gėrimui. Taigi tas, kuris tinkamu laiku negauna stiklinės vandens, jis miršta. Ši patirtis, tas, kuris buvo kara lauke... Jie gali suprasti koks yra vertingas vanduo. Kovose, kai jie ištrokšta ir nėra vandens, ji miršta. Taigi kodėl vanduo yra toks vertingas? Nes jis yra gero skonio. Esate labai ištroškęs, išgeriate vieną gurkšnelį vandens, "O, ačiū Dievui." Taigi Kṛṣṇa sako, "Aš esu šis skonis. Tas gyvybę suteikiantis vandens skonis, esu Aš." Sako Kṛṣṇa. Taigi jeigu išmokote šią filosofiją, kada tik gersite vandenį matysite Kṛṣṇa. Ir kai jūs negeriate vandens? Tai yra Kṛṣṇos sąmonė. Raso 'ham apsu kaunteya prabhāsmi śaśi-sūryayoḥ (BG 7.8). "Aš esu saulės ir mėnulio šviesa." Taigi ar naktį ar dienos metu, jūs galite matyti arba saulės šviesą arba mėnulio šviesą. Taigi kaip jūs galite pamiršti Kṛṣṇa? Arba jūs geriate vandenį, ar jūs matote saulės šviesą, ar mėnulio šviesą, ar girdite kokį tai garsą... Śabdo ‘ham (SB 11.16.34). Yra daugybė dalykų, jūs skaitėte apie tai ketvirtame skyriuje, kaip Kṛṣṇa yra visa persmelkiantis. Taigi turime matyti Kṛṣṇa tokiu būdu. Tada pasieksite jogos tobulumą. Čia teigiama: "Tikras jogas regi Mane visose būtybėse ir visas būtybes regi Manyje. Iš tiesų save suvokęs žmogus mato Mane, vieną ir tą patį Aukščiausią Viešpatį, visur."