LT/Prabhupada 0695 - Jie pigiai pasirenka Dievą. Dievas tapo toks pigus - "Aš esu Dievas, Tu esi Dievas"



Lecture on BG 6.46-47 -- Los Angeles, February 21, 1969

Atsidavusysis: "Posme svarbi reikšmė tenka žodžiui bhajate. Bhajanti taikomas tik Aukščiausiajam Viešpačiui, o štai žodis "garbinti" tinkamas pusdieviams ar kitoms įprastoms gyvybės formoms. Žodis avajānanti..."

Prabhupāda: Avajānanti reiškia nepaisymą. "Kas yra Dievas? Aš esu Dievas? Kas yra Dievas? Kodėl turėčiau tarnauti Dievui?" Tai yra avajānanti. Kaip ir nusikaltėlis galvoja, "Kas yra valdžia? Aš galiu atlikinėti savo veiklas. Man nerūpi valdžia." Tai vadinama avajānanti. Tačiau jūs negalite. Jei aš pasakysiu "Man nerūpi valdžia," jūs galite taip sakyti, tačiau policijos skyrius vistiek egzistuoja. Jis privers jus kentėti, jis nubaus jus. Materiali gamta nubaus jus didžiuliais vargais. Tęskite.

Atsidavusysis: "Šiame Šrimad-Bhdgavatam posme pavartotas žodis avajdnanti sutinkamas ir Bhagavad-gitoje. Avajānanti... P

rabhupāda: Māṁ mūḍhāḥ. Šis žodis yra pavartotas Śrīmad-Bhāgavatam, avajānanti sthānād bhraṣṭāḥ patanty adhaḥ (SB 11.5.3). Lygiai taip pat toks pat žodis pavartotas Bhagavad-gitoje: avajānanti māṁ mūḍhāḥ (BG 9.11). Mūḍhāḥ reiškia neišmanėliai Tik neišmanėliai galvoja, Aš nerūpiu. Neišmanėlis. Jis nežino jog jis kentės, tačiau jis drįsta taip sakyti, "Man nerūpi..." Tai yra nepaisymas. māṁ mūḍhā mānuṣīṁ tanum āśritam, paraṁ bhāvam ajānantaḥ (BG 9.11). Nežinodami aukščiausios Viešpaties padėties. Pigiai, pigiai jie pasirenka Dievą. Dievas tapo toks pigus. "Aš esu Dievas, jūs esate Dievas." Kokia yra žodžio Dievas reikšmė? Ar jūs žinote? Jeigu jūs esate Dievas, Aš esu Dievas, tai kokia išvis Dievo reikšmė? Taigi, avajdnanti, tai labai tinkamas žodis. Avajānanti reiškia nepaisantis, nesirūpinantis. Tačiau jie yra mūḍhāḥ. Jie vadinami mūḍhā - bejausmiai, be žinojimo. Avajānanti māṁ mūḍhā mānuṣīṁ tanum āśritam (BG 9.11). Tęskite.

Atsidavusysis: "Tik kvailiai ir niekšai išjuokia Aukščiausią Dievo Asmenį, Viešpatį Krsną. Tie kvailiai imasi atsakomybės rašyti Bhagavad-gitos komentarus, nė neketindami tarnauti Viešpačiui. Dėl tos priežasties jie aiškiai neskiria žodžio bhajanti nuo žodžio „garbinimas". Visų yogos metodų viršūnė — bhakti joga. Kitos jogos — tai tik priemonė pasiekti bhakti principą bhakti jogoje. Joga iš tikrųjų reiškia bhakti jogą. Visos kitos jogos — tik etapai, artėjant į tikslą — bhakti jogą. Nuo savęs pažinimo proceso pradžios (karma jogos) iki pabaigos (bhakti jogos) — ilgas kelias. Jo pradžia, karma joga — tai veikla nesiekiant karminių rezultatų. Kai karma joga praturtėja žinojimu ir atsižadėjimu, ji perauga jnana jogą. O kai jhana joga pasipildo meditacija į Supersiela atliekant įvairius fizinius pratimus, ir į Supersiela sutelkiamas protas, šis yogos etapas vadinasi astanhga joga. Praėjus astanga jogos etapą, pasiekiamas Aukščiausias Dievo Asmuo — Krsna, ir tai vadinasi bhakti joga, arba kulminacija."

Prabhupāda: Taip, laipsniškas jogos praktikos procesas. Nuo karma jogos iki jnana jogos. Karma joga reiškia yprasta veikla, karminė veikla. Yprasta veikla taip pat reiškia ir nuodėmingą veiklą, tačiau karma joga nereiškia nuodėmingos veiklos. Tik gera, pamaldi ar priskirta veikla. Tai vadinama karma joga. Taip, atliekant karma joga pasiekiama jñāna jogos, žinojimo, lygis. Ir nuo žinojimo seka ši aṣṭāṅga joga, aštuoniapakopė jogos sistema - dhyāna, dhāraṇā, prāṇāyāma, āsana - tie, kurie praktikuoja aṣṭāṅga joga. Tada nuo aṣṭāṅga jogos, koncentruojant protą į Viṣṇu, pasiekiama bhakti joga. Ir kai asmuo pasiekia bhakti jogos lygį, tai yra tobuliausias jogos etapas. O ši Kṛṣṇos samonė, nuo pat pradžių tiesiogiai reiškia šią bhakti joga. Tęskite.