LT/Prabhupada 0702 - Aš esu dvasia, amžina - aš užteršiau šią materiją, todėl aš kenčiu



Lecture on BG 6.46-47 -- Los Angeles, February 21, 1969

Prabhupāda: Taip?

Śīlavatī: Prabhupāda jūs sakėte, jog kol asmuo užsiima lytiniu gyvenimu jis negali tapti jogu.

Prabhupāda: Taip.

Śīlavatī: Nors aną dieną jūs garbinote šeimyninio gyvenimo dorybę, ir Jūs sakėte, Jūs išvardijote kai kuriuos didžius ācāryas, kurie buvo namų šeimininkai ir jūs sakėte...

Prabhupāda: Taip, tai yra bhakti joga. Kaip bus paaiškinta šiame skyriuje, šioje paprastoje jogos sistemoje, turi būti griežtai laikomasi celibato. Tačiau bhakti jogos sistemoje pagrindinė mintis yra, jog tu turi sutelkti mintis į Kṛṣṇa. Taigi bet kokia padėtis... Namų šeimininko gyvenimas nereiškia mėgautis lytiniais santykiais. Namų šeimininkas gali turėti žmoną, gali turėti lytinį gyvenimą, tačiau jis skirtas tik vaikų pradėjimui, tai viskas. Buvimas namų šeimininku nereiškia jog tau leidžiama legalizuoti prostituciją. Toks žmogus nėra namų šeimininkas. Namų šeimininkas gali turėti lytinių santykių tik puikių vaikų pradėjimui, tai viskas, ne daugiau. Tai yra namų šeimininko gyvenimas; visiškai sukontroliuotas. Buvimas namų šeimininku nereiškia jog, bet kada kai jis turi šią mašiną, gali ja naudotis. Ne. Namų šeimininkas, vyras ir žmona, abu Kṛṣṇa sąmoningi, užsiėmę veikla Kṛṣṇos sąmonėje, tačiau kai jiems reikia vaiko, jie gali pradėti Kṛṣṇa sąmoningą vaiką, tai viskas. Tai taip pat yra savanoriškas kontracepcijos metodas. Vienas, du ar trys vaikai, tai viskas, ne daugiau. Taigi namų šeimininko gyvenimas nereiškia seksualinio gyvenimo be apribojimų. Tačiau dvasiniam gyvenimui... Tas, kuris nori pažengti dvasiniame gyvenime, arba jis priima šią bhakti jogos sistemą, arba šią aṣṭāṅga jogos sistemą, arba jñāna jogos sistemą, neriboto mėgavimosi seksualiniu gyvenimu čia nėra. Mėgavimasis seksualiniu gyvenimu reiškia jog turėsite čia vėl sugrįžti. Jeigu jūs mėginsite mėgautis juslėmis, tai yra materialistinis gyvenimo būdas.

Materialistinis gyvenimo būdas reiškia jog aš turiu puikias jusles, leiskite man mėgautis juslėmis kiek galima. Tai yra materialistinis gyvenimo būdas. Kaip ir kačių, šunų ir kiaulių. Kiaulės, bet kada kai jos turi polinkį lytiniams santykiams, jiems nerūpi ar tai yra mama ar sesuo ar tai ar kita. Suprantate? Tai yra teigiama Śrīmad-Bhāgavatam: nāyaṁ deho deha-bhājāṁ nṛloke kaṣṭān kāmān arhate viḍ-bhujāṁ ye (SB 5.5.1). Viḍ-bhujām. Viḍ-bhujām reiškia, viṭ reiškia išmatas, o bhujām reiškia valgytoją. Taigi išmatų valgytojo juslių tenkinimas nėra skirtas šiam žmogaus gyvenimui. Išmatų valgytojai reiškia šios kiaulės. Kiauliškas juslių tenkinimas nėra skirtas šiam žmogaus gyvenimui. Apribojimas. Todėl, tarp žmonių egzistuoja santuokos sistema. Kodėl? Kas yra santuoka ir prostitucija? Santuoka reiškia lytinio gyvenimo apribojimas. Santuoka nereiškia jog tu gauni žmoną, ir bė jokio užmokesčio mėgaujiesi neribotais lytiniais santykiais. Ne, tai nėra santuoka. Santuoka reiškia apriboti savo lytinį gyvenimą. Jis vaikysis lytinių santykių čia ir ten? Ne, tu negali to daryti. Štai yra tavo žmona, ir tai skirta tik vaikų pradėjimui. Tai yra apribojimas. Yra keturi dalykai: loke vyavāyāmiṣa-madya-sevā nityā hi jantor na hi tatra codanā (SB 11.5.11). Vyavāya - lytinis gyvenimas, ir mėsos valgymas, āmiṣa. Āmiṣa reiškia mėsos, žuvies, kiaušinių valgymą. Taigi vyavāya reiškia lytinius santykius. Lytiniai santykiai ir mėsos valgynas, ne vegetarinė dieta. Āmiṣa ... Mada-sevā, intoksikacijos. Nityāsu jantuḥ. Kiekviena sąlygota siela turi natūralų polinkį. Pravṛtti. Tačiau jį reikia sukontroliuoti. Tai yra žmogaus gyvenimas. Jeigu jūs atsiduosite natūraliems polinkiams, tai nėra žmogaus gyvenimas. Turite apriboti. Visas žmogaus gyvenimas yra skirtas išmokti apribojimo. Tai yra žmogaus gyvenimas. Tai yra tobula Vedinė civilizacija. Tapo divyaṁ yena śuddhyet sattvam (SB 5.5.1). Žmogus turi išgryninti savo būtį. Kas yra būtis? Aš esu dvasia, visada esanti, amžina. Aš užsiteršiau šia materija, todėl aš kenčiu. Taigi aš turiu išgryninti. Panašiai kaip jūs kai sergate, turite pasveikti. Kai jūs karščiuojate, jūs gydotės. O ne neribotas malonumas. Daktaras sako, "Nedaryk šito, nedaryk šito, nedaryk šito." Panašiai šis žmogaus gyvenimas yra skirtas ištrūkti iš šio nesveiko, salygoto gyvenimo - turėjimas materialų kūną. Taigi jeigu mes neapribosime, kur yra gydymas? Kur yra vaistai? Visa sistema yra apribojimas. Tapo divyam (SB 5.5.1). Tiesiog sukoncentruoti savo veiklas askezėje, atgailą transcendentiniam įsisąmonimui. Tai yra žmogiškas gyvenimas.

Tačiau yra skirtinga socialinės visuomenės santvarka: brahmacārī, gṛhastha, vānaprastha, sannyāsa. Visas procesas skirtas apriboti. Tačiau gṛhastha, namų šeiminikui, kuris negali visiškai atsisakyti lytinio gyvenimo, suteikiamas nedidelis leidimas. Tai viskas. Gṛhastha nereiškia neribotą lytinį gyvenimą. Jeigu jūs žinojote santuokinį gyvenimą kaip tokį, tai yra blogas suvokimas. Jūs turite kontroliuoti, jeigu norite ištrūkti iš šio nesveiko sąlygoto gyvenimo. Jūs negalite ištrūkti iš šios ligos ir nevaržomai mėgautis juslėmis. Ne. Tai neįmanoma. Yad indriya-prītaya āpṛṇoti na sādhu manye yata ātmano 'yam asann api kleśada āsa dehaḥ (SB 5.5.4). Tie, kurie nevaržomai mėgaujasi juslėmis... Tai nėra gerai. Nes tai prives juos prie priėmimo sekančio materialaus kūno. Galbūt žmogaus, ar gyvūno kūno, bet kokio kūno. Tačiau jis turi priimti šį kūną. Kai tik jūs priimsite šį kūną, jūs turėsite iškęsti trigubus šio kūno vargus. Gimimas, mirtis, senatvė, ligos. Tai yra trigubų vargų požymiai.

Taigi žmonės... Žmogus turi tai suprasti šiuos dalykus moksliškai, tačiau jie neigia. Taigi ir toliau kenčia. Jiems taip pat nerūpi ir kančia. Panašiai kaip gyvūnai, jie kenčia, tačiau jiems tai nerūpi. Jie užmiršta. Taigi praktiškai ši juslių tenkinimo civilizacija reiškia gyvūnų civilizacija. Šiek tiek nublizginta, ir viskas.