LT/Prabhupada 0758 - Tarnaukite asmenybei, kuri paskyrė savo gyvenimą Krišnai



760516 - Lecture SB 06.01.16 - Honolulu

Jei kas nors paskiria savo gyvenimą Kṛṣṇai - yathā kṛṣṇārpita prāṇas tat-puruṣa-niṣevayā (SB 6.1.16). Tat-puruṣa, tu... Neįmanoma paskirti savo gyvenimo Kṛṣṇai, kol netarnaujame Kṛṣṇos atsidavusiam. Tat-puruṣa-niṣevayā. Jūs negalite pasiekti Kṛṣṇos tiesiogiai. Tai yra neįmanoma. Jūs turite eiti per Jo atsidavusį. Todėl Kṛṣṇa atsiunčia Savo atsidavusį: „eik ir išvaduok juos.” Visai kaip Dhruva Mahārāja. Jis nežinojo kaip pasiekti Aukščiausiojo Dievo Asmens palankumą, bet dėka jo ryžto... Jis norėjo pamatyti Dievą. Kadangi jis buvo kṣatriyas... Todėl, kad jo motina pasakė, jog: „mano brangus sūnau, tau gali padėti tik Dievas. Jeigu tu nori tapti karaliumi savo tėvo soste, jei tau reikia geresnės padėties, tuomet tik Dievas tau gali padėti. Aš negaliu padėti. Tai nėra...” Taigi, jis buvo pasiryžęs: „aš privalau pamatyti Dievą.” Taigi, kai jis nukeliavo į mišką, bet jis nežinojo kaip siekti Dievo. Berniukas, kuriam buvo tik penkeri turėjo ryžtą. Taigi, Kṛṣṇa pamatė, kad: „šis berniukas labai pasiryžęs.” Todėl Jis atsiuntė savo atstovą Nāradą: „eik ir paruošk jį. Jis labai ryžtingas.”

Todėl Caitanya Mahāprabhu sako: guru-kṛṣṇa-kṛpāya pāya bhakti-latā-bīja (CC Madhya 19.151). Jūs negalite įžengti į pasiaukojimo tarnystę be dvigubos malonės. Viena malonė yra Kṛṣṇa, o kita malonė - dvasinis mokytojas. Todėl čia yra pasakytas tas pats dalykas - kṛṣṇārpita-prāṇas tat-puruṣa niṣevayā (SB 6.1.16). Negali būti kṛṣṇārpita prāṇaḥ, negali paskirti savo gyvenimo Kṛṣṇai, kol negavai dvasinio mokytojo malonės. Toks yra kelias. Jūs negalite eiti tiesiai. Tai yra neįmanoma. Todėl Narottama dāsa Ṭhākura pasakė, yra tokia daugybė jo dainų... Chāḍiyā vaiṣṇava-sevā, nistāra pāyeche kebā: „Kas pasiekė išsivadavimą netarnaudamas Vaiṣṇavui? Niekas.” Tāṅdera caraṇa-sevi bhakta-sane vās janame janame mora ei abhilāṣ Narottama dāsa Ṭhākura sako, kad: „aš turiu tarnauti šiems guru: Sanātana Gosvāmī, Rūpa Gosvāmī ir gyventi atsidavusiųjų bendrijoje.”

tāṅdera caraṇa-sevi bhakta-sane vās
janame janame mora ei abhilāṣ

Narottama dāsa Ṭhākura sako: janame janame mora ei abhilāṣ. Mūsų... Mes esame... Ambicija turėtų būti kaip tarnauti Kṛṣṇai per mokytojų seką, guru ir gyventi atsidavusiųjų bendrijoje. Toks yra procesas. Taigi, mes atidarome tiek daug centrų visame pasaulyje. Tokia yra sumanyta, tegu žmonės gauna progą bendrauti su atsidavusiais ir galimybę tarnauti Vaiṣṇavams. Tuomet tai bus sėkminga.

Todėl čia yra pasakyta, bhakti-yoga reiškia ne tik paskirti savo gyvenimą Kṛṣṇai, bet taip pat tarnauti Vaiṣṇavui, tat-puruṣa. Tat-puruṣa reiškia tarnauti asmenybei, kuri paskyrė savo gyvenimą Kṛṣṇai. Du dalykai: pasišventimas Kṛṣṇai ir pasišventimas Kṛṣṇos atsidavusiam. Taigi jei tokiu būdu tobulėsime, tuomet bus labai lengva tapti laisvu nuo šio pasaulio užterštumo. Tai yra pasakyta. Na tathā hy aghavān rājan pūyeta tapa-ādibhiḥ (SB 6.1.16). Tapa-ādibhiḥ, tai yra pagrindinis procesas, bet jis yra labai labai sunkus, ypatingai šiame amžiuje. Taigi, jei mes paprasčiausiai priimsime šią kryptį, paskirsime gyvenimą Kṛṣṇai ir paskirsime gyvenimą Vaiṣṇavui, tuomet mūsų gyvenimas bus sėkmingas.

Ačiū jums labai.

Atsidavusieji: Jaya Śrīla Prabhupāda.