LT/Prabhupada 0778 - Didžiausias indėlis žmonių visuomenei yra žinios



Lecture on SB 6.1.17 -- Denver, June 30, 1975

Nitāi: "Šiame materialiame pasaulyje, sekant tikrųjų atsidavusių keliu, kurie gerai elgiasi ir visiškai apdovanoti aukščiausios klasės savybėmis dėl to, kad pilnai užsiima tarnyste Nārāyaṇai tarsi jų gyvenimas ir siela yra tikrai labiausiai laiminga, be jokios baimės ir autorizuota šastromis."

Prabhupāda:

sadhrīcīno hy ayaṁ loke
panthāḥ kṣemo 'kuto-bhayaḥ
suśīlāḥ sādhavo yatra
nārāyaṇa-parāyaṇāḥ
(SB 6.1.17)


Taigi šastros teigia, jog bendravimas su atsidavusiais... Nārāyaṇa-parāyaṇāḥ reiškia atsidavusieji. Nārāyaṇa-para: tas, kuris priėmė Nārāyaṇa kaip galutinį gyvenimo tikslą. Nārāyaṇa, Kṛṣṇa, Viṣṇu - visi jie priklauso tai pačiai tattva, viṣṇu-tattva. Todėl žmonės to nežino, jog pasiekti Nārāyaṇa ar Višnu ar Krišna garbinimo lygį, yra pats kilniausias, ir tai vadinama, garantuotu lygiu. Panašiai kai mes apsidraudžiame, tai yra garantuota. Kas garantuoja? Garantuoja Krišna. Krišna garantuoja, ahaṁ tvāṁ sarva-pāpebhyo mokṣayiṣyāmi (BG 18.66). Kaunteya pratijānīhi na me bhaktaḥ praṇaśyati (BG 9.31). Api cet sudurācāro bhajate mām ananya-bhāk, sādhur eva sa man... (BG 9.30). Tiek daug garantijų. Nārāyaṇa-para. Krišna asmeniškai sako, jog "Aš tave apginsiu." Žmonės kenčia dėl nuodėmingo atoveiksmio, neišmanymo. Dėl neišmanymo, jie atlieka nuodėmingą veiklą ir nuodėminga veikla sukelia atoveiksmį. Panašiai kaip vaikas, nežinantis, jis paliečia ugnį ir jis nudega ranką, ir jis kenčia. Jūs negalite pasakyti "Vaikas nekaltas, ugnis nudegino." Ne. Toks gamtos dėsnis. Neišmanymas. Taigi nuodėminga veikla yra atliekama dėl neišmanymo. Todėl žmogus turi turėti žinių. Įstatymo nežinojimas nėra pasiteisinimas. Jeigu jūs nueisite į teismą ir jūs maldausite, "Pone, aš nežinojau jog aš turiu kentėti, Aš turiu būti įkalintas 6 mėnesiams, nes aš pavogiau. Aš to nežinojau..." Ne. Žinai ar nežinai, tu privalai keliauti į kalėjimą.

Todėl didžiausias indėlis žmonių visuomenei yra žinios. Laikyti juos neišmanyme, tamsoje, tai nėra žmonių visuomenė, tai yra katės ir šunys... Kadangi jie yra neišmanyme, niekas negali jiems suteikti žinių, nei jie gali priimti jas. Dėl to žmonių visuomenėje yra institucija, kuri suteikia žinias. Tai yra pats didžiausias indėlis. Ir šios žinios, aukščiausios žinios, yra Vedose. Vedaiś ca sarvaiḥ (BG 15.15). Ir visos Vedos nustato, jog žmogus turi žinoti kas yra Dievas. Tai yra norima. (šalia): Netriukšmaukite. Vedaiś ca sarvaiḥ (BG 15.15). Žmonės to nežino. Visas šis materialus pasaulis, jie nežino, kad yra tikrasis žinojimas. Jie užsiėmę laikinais dalykais dėl juslinių malonumų, tačiau jie nežino, koks yra tikrasis žinojimo tikslas. Na te viduḥ svārtha-gatiṁ hi viṣṇum (SB 7.5.31): žinojimo tikslas yra pažinti Višnu, Dievą. Tai yra žinių tikslas. Athāto brahma jijñāsā. Jīvasya tattva-jijñāsā (SB 1.2.10). Šis gyvenimas, žmogaus gyvenimas yra skirtas suvokti Absoliučią Tiesą. Tai yra gyvenimas. o be mėginimo suvokti Absoliučią Tiesą, jeigu mes tiesiog esame užsiėmę kaip patogiau pavalgyti, kaip patogiau miegoti ar kaip patogiau lytiškai santykiauti, visa tai yra gyvūnų veikla. Tai yra gyvūnų veikla. Žmonių veikla reiškia sužinoti, kas yra Dievas. Tai yra žmogiška veikla. Na te viduḥ svārtha-gatiṁ hi viṣṇuṁ durāśayā ye bahir-artha-māninaḥ (SB 7.5.31). Šito nežinodami, jie kovojo dėl egzistencijos. Jie nori tapti laimingais reguliuodami išorinę energiją, bahir-artha-māninaḥ. Ir žmonės, lyderiai, andhā yathāndhair upanīyamānāḥ (SB 7.5.31). Paklauskite didžių mokslininkų, filosofų "Koks yra gyvenimo tikslas?" Jie nežino. Jie tiesiog kuria teoriją, tai viskas. Tikrasis gyvenimo tikslas yra suprasti Dievą.