LT/Prabhupada 0783 - Į šį materialų pasaulį atėjome džiaugtis. Todėl mes esame puolę



Lecture on BG 1.21-22 -- London, July 18, 1973

Čia, į Krišna kreipiamasi Acyuta. Cyuta reiškia puolęs and acyuta reiškia nepuolęs. Kaip ir mes esame puolę. Mes esame puolusios sąlygotosios sielos. Į šį materialų pasaulį mes atkeliavome su mėgavimosi dvasia. Todėl mes esame puolę. Jeigu asmuo išlaiko savo pozicija teisinga, jis nepuolą. Priešingai jis degradavęs. Tai yra puolusių būsena. Taigi visos šios materialaus pasaulio gyvosios esybės, pradedant nuo Brahmos iki mažiausios skruzdėlės, visi yra puolę, puolusios sąlygotosios sielos. Kodėl juos-yra puolusios?

kṛṣṇa bhuliya jīva bhoga vañcha kare
pāśate māyā tāre jāpaṭiyā dhare
(Prema-vivarta)

Puolusios reiškia, gyvosios esybės yra materialios energijos gniaužtuose. Tai vadinama puolusios. Panašiai kaip žmogus, kai jis yra suimtas, yra laikoma jog jis yra nusikaltėlis, jis yra puolęs. Jis krito žemyn iš gero piliečio. Panašiai, mes esame neatskiriamos Krišnos dalelės. Mamaivāṁśo jīva-bhuta (BG 15.7). Taigi neatskiriamos dalelės, mūsų pozicija yra gyventi su Krišna. Panašiai kaip ir šis mano pirštas, neatskiriama mano kūno dalis. Pirštas privalo būti prie šio kūno. Kai šis pirštas yra nupjaunamas ir nukrenta, nors tai yra pirštas, jis daugiau nebėra toks svarbus koks buvo anksčiau, kai buvo kartu su kūnu. Taigi bet kas, kas nėra prisirišęs prie tarnystės Aukščiausiam Viešpačiui, jis yra puolęs. Tokia yra išvada. Tačiau Krišna nėra puolęs. Jeigu Krišna... Nes Jis ateina susigrąžinti mūsų.

yadā yadā hi dharmasya
glānir bhavati bhārata
abhyutthānam adharmasya
tadātmānaṁ sṛjāmy aham
(BG 4.7)

Krišna sako jog "Aš pasirodau kai atsiranda prieštaringumas, aš noriu pasakyti, gyvųjų esybių užsiėmimo pareigose." Dharmasya glānir bhavati. Mes neverčiame dharma kaip "religija". Religija Anglų žodyne, tai "tam tikro tipo tikėjimas". Tikėjimas gali būti pakeistas, tačiau dharma yra žodis kuris negali būti pakeistas. Jeigu tai yra pakeista, tai yra laikoma dirbtina. Panašiai kaip vanduo. Vanduo yra skystas, visi žino. Tačiau kartais vanduo tampa kietas, labai kietas, ledas. Taigi tai nėra natūrali vandens padėtis. Dirbtinai, dėl pernelyg didelio šalčio ar dėl dirbtinių priemonių vanduo tampa kietas. Tačiau tikroji vandens būsena yra skystumas.

Taigi kai mes esame atsiskyrę nuo tarnystės Viešpačiui, tai irgi yra nenatūralu. Nenatūralu. Natūrali būsena yra tai jog mes turime būti užsiėmę tarnyste Viešpačiui. Tai yra mūsų natūrali būsena. Dėl to Vaiṣṇava kavi sako jog kṛṣṇa bhuliya jīva bhoga vañcha kare (Prema-vivarta). Kai gyvoji esybė užmiršta Krišna, pamiršta Krišnos padėtį... Krišnos padėtis... Krišna sako, bhoktāraṁ yajña-tapasāṁ sarva-loka-maheśvaram: (BG 5.29)"Aš esu savininkas, aš esu besimėgaujantis." Tai yra Krišnos padėtis. Jis niekada nepalieka šios padėties. Krišna yra besimėgaujantis. Jis visada išlaiko šia būseną. Jis niekada nepuola. Jis niekada neatsiduria padėtyje kai juo mėgaujasi. Tai neįmanoma. Jeigu jūs norite priversti Krišna atsidurti padėtyje kai juo mėgaujamasi, tada jūs esate nugalėti. Mėgautis reiškia laikyti Krišna priekyje, Aš noriu gauti kažkokios tai naudos iš juslių patenkinimo. Tai yra mūsų nenatūrali būsena. Krišna niekada nesutiks. Krišna niekada nesutiks. Negalima mėgautis Krišna. Jis visada yra besimėgaujantis. Jis visada yra šeimininkas. Taigi kṛṣṇa bhuliya jīva reiškia kai mes užmirštame šia Krišna padėtį, jog Jis yra Aukščiausias besimėgaujantis, Jis yra aukščiausias šeimininkas... Tai vadinama užmaršumu. Kai tik aš pagalvoju, jog "Aš esu besimėgaujantis, aš esu šeimininkas," tai yra mano nuopolio stadija Kṛṣṇa bhuliya jīva bhoga vañcha kare (Prema-vivarta). Kai mes... Čia... Jāpaṭiyā dharemāyā, māyā, maja iškart pagauna.