LT/Prabhupada 0813 - Tikroji nepriklausomybė yra kaip ištrūkti iš šių materialių įstatymų nagų



751011 - Lecture BG 18.45 - Durban

Tai yra Prahlāda Mahārāja versija. Jis pamokslavo apie Krišnos sąmonę tarp savo mokyklos draugų. Kadangi jis buvo gimęs tėvo demono, Hiraṇyakaśipu, šeimoje, jam buvo uždrausta net ištarti "Krišna." Rūmuose jis negaudavo jokios progos, taigi kai jis eidavo į mokyklą, priešpiečiu metu jis pasikviesdavo savo mažuosius draugus, penkių metų amžiaus, ir jiems pamokslaudavo šią Bhāgavata-dharma. O draugai sakydavo, "Mano brangus Prahlāda, dabar mes esame vaikai. O, kokia nauda iš šitos Bhāgavata-dharma? Pažaiskime." "Ne," sakydavi jis, "ne." Kaumāra ācaret prājño dharmān bhāgavatān iha, durlabhaṁ mānuṣaṁ janma (SB 7.6.1): "Mano brangūs draugai, nesakykite, kad jūs atidėsite Krišnos sąmonės ugdymą vyresniam amžiui. Ne, ne." Durlabham. "Mes nežinoma, kada mes mirsima. Prieš sekančią mirtį mes privalome užbaigti šį Krišnos sąmonės mokymąsi." Toks yra žmogaus gyvenimo tikslas. Kitaip mes prarandame galimybę.

Taigi kiekvienas nori gyventi amžinai, tačiau gamto to neleis. Tai faktas. Mes galime galvoti jog esame nepriklausomi, tačiau mes nesame nepriklausomi. Mes esame griežtuose gamtos įstatymuose. We are under the stringent laws of nature. Jaunas žmogus negali sakyti jog "Aš nepasensius." Ne. Tu privalai. Toks gamtas dėsnis. Ir jeigu tu skai, "Aš nemirsiu," nem tu privalai mirti. Taigi tai yra gamtos dėsnis. Taigi todėl mes esame mūḍhas. Mes praktiškai nežinome, kokie yra gamtos dėsniai.

prakṛteḥ kriyamāṇāni
guṇaiḥ karmāṇi sarvaśaḥ
ahaṅkāra-vimūḍhātmā
kartāham iti manyate
(BG 3.27)

Viskas yra valdoma materialios gamtos dėsnių, ir vistiek, kadangi mes esame kvailiai ir neišmanėliai, mes galvojame "nepriklausomi." Tai yra mūsų trūkumas. Tai yra mūsų trūkumas. Mes nežinome kas yra gyvenimo tikslas, kaip prakṛti, gamta, mus nešioje, kaip mes galime save apginti nuo gyvenimo problemų. Mes esame užsiėmę spręsdami laikinas gyvenimo problemas, panašiai kaip priklausomybė ir nepriklausomybė. Tai yra laikinas problemos. Iš tikrųjų mes nesame nepriklausomi. Mes esame priklausomi nuo gamtos dėsnių. Ir sakykime mes tampame nepriklausomi, taip vadinami nepriklausomi, kelioms dienoms. Tai nėra nepriklausomybė. Tikroji nepriklausomybė yra kaip ištrūkti iš šių materialių įstatymų nagų.

Todėl Krišna jums pateikia problemą tarp... Mes turime tiek daug problemų, tačiau tai yra laikina. Tikrojo problema yra, Krišna sako, janma-mṛtyu-jarā-vyādhi-duḥkha-doṣānudarśanam (BG 13.9). Žmogus turintis žinių visada turėtų laikytis priekyje tikrųjų problemų. Kas tai yra? Gimimas, mirtis, senatvė ir ligos. Tai yra jūsų tikrosios problemos. Tagi žmogaus gyvybės forma yra skirta išspręsti šias keturias problemas, gimimas, mirtis, senatvė ir ligos. Ir tai galima atlikti su Krišnos sąmone. Taigi mes skubiname šį Krišnos sąmonės judėjimą, kad išspręsti didžiausias gyvenimo problemas. Taigi mūsų prašymas yra, jog jūs priimtumėte Krišnos sąmonės judėjimą labai rimtai, ir išspręstumėte didžiausias gyvenimo problemas. O šios gyvenimo problemos gali būti išsprendžiamos paprasčiausiai suprantant Krišna. Paprasčiausiai suprantant Krišna.

janma karma ca me divyaṁ
yo jānāti tattvataḥ
tyaktvā dehaṁ punar janma
naiti mām eti kaunteya
(BG 4.9)

Tai yra problemos sprendinys.