LT/Prabhupada 0853 - Nėra taip, kad mes atėjome tik į šią planetą



750306 - Lecture SB 02.02.06 - New York

Mes keliavome po daugybę kitų planetų Taigi tai yra faktas. Keliaujame per visą visatą. Nėra taip, kad mes tik atėjome į šią planetą. Kitu atveju, kaip Krišna sako, bhrāmayan, keliaujančios sarva-bhūtāni, visos gyvosios būtybės - jos keliauja arba šioje planetinėje sistemoje, arba žemesnėje. Kaip jos keliauja? Yantrārūḍhāni. Ši yantra, šis kūnas. Joms duotas kūnas. Jeigu norite nukeliauti į mėnulio ar aukštesniąją planetą, jūs tai pasieksite. Tačiau ne su šia yantra, jūsų vadinamuoju smulkučiu „sputniku“. Ne. Turite priimti yantrą, automobilį, transporto priemonę iš Krišnos. Jeigu to tikrai norėsite, Jis jums tai duos; jei esate rimtai nusiteikę, jeigu norite nukeliauti į mėnulio planetą, tuomet melskitės Krišnai: „Suteik man yantrą, ar transportą, su kuriuo aš galėčiau nukeliauti į mėnulio planetą.“ Tuomet galite keliauti. Kitu atveju bereikalingai išleisite pinigus, bandysite kažkur keliauti ir tik sukelsite dulkes, ir sakysite: „Mes triumfavome“. Tai tiek. Tačiau jeigu rimtai norite ten nukeliauti, turėsite tam pasiruošti šiame gyvenime. Melskitės Aukščiausiajam Viešpačiui, kuris sukūrė šį mėnulį, saulę ir kitas planetas, ir Jis jums suteiks reikiamų savybių, kad ten nukeliautumėte. Jūs negalite nukeliauti į saulės planetą. Ji labai karšta, aukštos temperatūros. Taip pat mėnulio planetoje - labai šalta. Kaip jūs galite ten nukeliauti su šiuo kūnu? Šis kūnas - tai ši transporto priemonė.

Jums reikės gauti kitą priemonę. Tai - procesas. Bhagavad Gitoje pasakyta:

yānti deva-vratā devān
pitṟn yānti pitṛ-vratāḥ
bhūtejyā yānti bhūtāni
mad-yājino 'pi yānti mām
(BG 9.25)

Viskas čia aiškiai apibrėžta - jeigu norite nukeliauti į dangaus planetas ar aukštesnes planetines sistemas, jos jau yra prieš jus. Galite jas matyti, saulės planeta aiškiai matoma; tačiau jeigu neturite tinkamų savybių, negalite ten nukeliauti. Tai nėra prasimanymas. Joje yra aukšta temperatūra, šastrose apibūdinama: „Yac-cakṣur eṣa savitā sakala-grahāṇāṁ“. (Bs. 5.52). Savitā reiškia „saulė“. Ji - kitų planetų akys, nes be saulės šviesos jūs negalite matyti. Jūs didžiuojatės savo akimis, tačiau kai tik saulės nėra, esate akli. Todėl „yac-cakṣur eṣa savitā sakala-grahāṇāṁ“. Kol nėra saulės šviesos, negalite matyti kitų planetų. O saulės planeta - prieš jus. Kiekvieną rytą jūs regite saulės šviesą. Kodėl į ją nenukeliaujate? Ką? Nukeliaukite. Turite šaunų 747. (Juokiasi) Tačiau jūs negalite. Tuomet turite melstis. Īśvara, Krišna yra jūsų širdyje, ir jeigu jūs karštai melsitės, Jis yra labai maloningas. Todėl Jis suteikia Jums skirtingas transporto priemones. Bhrāmayan sarva-bhūtāni yantrārūḍhāni māyayā (BG 18.61). Bhrāmayan reiškia „klajoja kiekvienoje planetoje, kiekvienoje gyvybės rūšyje“. Sarva-bhūtāni: „visos gyvybės rūšys“. Yra skirtingų rūšių paukščiai, gyvuliai, žmonės. Tai vadinama „vicitra“, įvairovė. Dievo kūrinija - tai įvairovė.

Jeigu norite nukeliauti kažkur šiame materialiame pasaulyje ar už šio materialaus pasaulio: paras tasmāt tu bhāvo 'nyo 'vyakto 'vyaktāt sanātanaḥ (BG 8.20). Krišna suteikia jums informaciją, kad egzistuoja kita, ne tik materiali, prigimtis. Tai - dvasinė prigimtis. Visai kaip mes turime šią patirtį, nors ir negalime bet kur nukeliauti, tačiau studijuodami geografiją matome, jog egzistuoja šimtai, tūkstančiai ir milijonai planetų. Taip pat yra kita prigimtis. Ji ne tik tokia pati; joje visko triskart daugiau negu šiame materialiame pasaulyje. Tai - tik vieno Dievo kūrinijos dalis.

atha vā bahunaitena
kiṁ jñātena tavārjuna
viṣṭabhyāham idaṁ kṛtsnam
ekāṁśena sthito jagat
(BG 10.42)