LT/Prabhupada 1076 - Mirties metu mes galime likti čia, arba persikelti į dvasinį pasaulį



660219-20 - Lecture BG Introduction - New York

Yra skirtingos bhavos. Ši materiali gamta taip pat yra viena iš bhavų, kaip mes jau paaiškinome, kad ši materiali gamta taip pat yra viena iš Aukščiausiojo Viešpaties energijos apraiškų. Višnu Puranoje visos Aukščiausiojo Viešpaties energijos yra trumpai abibūdintos.

viṣṇu-śaktiḥ parā proktā
kṣetra-jñākhyā tathā par
avidyā-karma-saṁjñānyā
tṛtīyā śaktir iṣyate
(CC Madhya 6.154)

Visos energijos, potencijos... Parāsya śaktir vividhaiva śrūyate (CC Madhya 13.65). Aukščiausiasis Viešpats turi skirtingas energijas, daugybę energijų, kurių mes negalime suvokti. Tačiau didieji išminčiai, išsivadavusios sielos, jie išstudijavo ir jie apibendrino visą energiją į tris dalis, į tris kategorijas. Pirmoji yra... Visos energijos yra Višnu-šakti. Visos energijos, jos yra skirtingos Viešpaties Višnu potencijos. Dabar, ta energija yra para, transcendentinė. Ir kṣetra-jñākhyā tathā para ir gyvos būtybės, kṣetra-jña, jos taip pat priklauso šiai aukščiausios energijos grupei, kaip tai yra patvirtinta ir Bhagavad-gitoje. Mes jau paaiškinome. Ir kitos energijos, materiali energija yra tṛtīyā karma saṁjñānyā (CC Madhya 6.154. Kita energija yra neišmanymo gunoje. Taigi, tai yra materiali energija. Taigi materiali energija yra taip pat bhagavad- Taigi, mirties metu, arba mes galime likti materialioje energijoje, ar šiame materialiame pasaulyje, arba mes galime persikelti į dvasinį pasaulį. Toks yra kriterijus. Taigi Bhagavad-gita sako,

yaṁ yaṁ vāpi smaran bhāvaṁ
tyajaty ante kalevaram
taṁ tam evaiti kaunteya
sadā tad-bhāva-bhāvitaḥ
(BG 8.6)

Dabar, kaip mes įpratę galvoti, arba ši materiali energija, arba dvasinė energija, dabar, kaip perkelti mąstymą? Materialios energijos mąstymas, kaip jis gali būti perkeltas į dvasinės energijos mąstymą? Taigi tam, kad mąstyti dvasinėje energijoje yra Vedų literatūra. Panašiai kaip ir materialios energijos mąstymui yra tiek daug literatūros - laikraščiai, žurnalai, romanai, fikcijos ir tiek daug dalykų. Pilna literatūros. Taigi, mūsų mąstymas absorbuojamas šių literatūrų. Panašiai, jei norime perkelti savo mąstymą į dvasinę atmosferą, tada mes turime perkelti savo skaitymą prie Vedų literatūros. Mokytieji išminčiai paliko tiek daug Vedų literatūros, Puranas. Puranos nėra istorijas. Tai yra istoriniai duomenys. Čaitanja-čaritamritoje yra eilutė, kurioje rašoma. Anādi-bahirmukha jīva kṛṣṇa bhuli' gela ataeva kṛṣṇa veda-purāṇa kailā (CC Madhya 20.117). Kad šios užmaršios gyvosios būtybės, sąlygotos sielos, jos pamiršo santykį su Aukščiausiuoju Viešpačiu, ir jos yra įnikusios mąstyti apie materialią veiklą. Ir tik perkelti savo mąstymo galią į dvasinį, Krišna-dvaipāyana Vyasa, jis paliko tiek daug Vedinės literatūros. Vedų ​​literatūra reiškia iš pradžių jis suskirstė Vedas į keturias dalis. Tada jis paaiškino jas Puranomis. Tada nepajėgiems asmenims, kaip stri, śūdra, vaiśya, jis paliko Mahabharatą. Ir Mahabharatoje jis pristatė šią Bhagavad-Gitą. Tada jis vėl apibendrino visą Vedų literatūrą Vedanta-sutroje. Ir Vedanta-sutra ateities gairėms, jis parašė savo komentarą, kuris yra vadinamas Šrimad-Bhagavatam.