LV/Prabhupada 0153 - Ar Literāru Ieguldījumu Tiek Pārbaudīts Saprāts

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Previous Page - Video 0152
Next Page - Video 0154 Go-next.png

Ar Literāru Ieguldījumu Tiek Pārbaudīts Saprāts - Prabhupāda 0153


Interview with Newsweek -- July 14, 1976, New York

Intervētāja: Vai varat raksturot katru no trim funkcijām, ko pieminējāt, — ēšanu, gulēšanu un dzimumattiecības—, kā arī pastāstīt, kādi tieši ir noteikumi un mājienu, ko jūs dotu cilvēkiem, kuri meklē garīgo apgaismību, kas palīdzētu šajos veidos viņu dzīvēs?

Prabhupāda: Jā. Jā, tās ir mūsu grāmatas. Tās ir mūsu grāmatas. Mums ir daudz jautājumu, ko saprast. Tas nav kas tāds, ko var saprast minūtes laikā.

Intervētāja: Es saprotu, ka jūs ļoti maz guļat. Jūs naktī guļat trīs vai četras stundas. Vai jūtat, ka tas ir veids kā ikvienai garīgi attīstītai personai arī vajadzētu apzināties?

Prabhupāda: Jā, mēs redzam līdzīgu attieksmi Gosvāmī piemērā. Viņiem praktiski nebija nekādu materiālo nepieciešamību. Šī ēšana, gulēšana, vairošanās un aizsardzība viņiem praktiski nepastāvēja. Viņi vienkārši darbojas Krišnas dēļ.

Intervētāja: Darbojas kā?

Rāmēšvara: Darbība Krišnas dēļ jeb kalpošana Dievam.

Bali-mardana: Viņš rāda iepriekšējo garīgo skolotāju piemēru.

Intervētājs: Nu, tas, kas mani interesē, ir kāpēc... Vai viņš ir atklājis, ka trīs līdz četras stundas ir vajadzīgais laiks miegam?

Bali-mardana: Citiem vārdiem, kāpēc... Viņa jautā, kāpēc jūs guļat tieši trīs līdz četras stundas. Kāpēc esat pieņēmis tādu standartu?

Prabhupāda: Tas nav mākslīgi. Jo vairāk esat iesaistījušies garīgās darbībās, jo vairāk atbrīvojaties no materiālām darbībām. Tas ir fakts.

Intervētāja: Un tā jūs esat sasniedzis to...

Prabhupāda: Nē, es nerunāju par sevi, bet tas ir pārbaudījums. Bhaktiḥ pareśānubhavo viraktir anyatra syāt (ŠB 11.2.42). Ja jūs attīstāties bhakti, garīgajā dzīvē, tad jūs pārstāj interesēt materiālā dzīve.

Intervētājs: Vai domājat, ka ir atšķirība starp dažādiem pasaules cilvēkiem? Citiem vārdiem, vai domājat par indiešiem atšķirībā no eiropiešiem ir lielāka tieksme pieņemt Krišnas apziņu?

Prabhupāda: Nē, ikviens saprātīgs cilvēks var pieņemt Krišnas apziņu. To jau es esmu izskaidrojis: ja cilvēks nav ļoti saprātīgs, viņš nespēj pieņemt Krišnas apziņu. Tā ir pieejama visiem. Tomēr ir dažādi saprāta līmeņi. Eiropā, Amerikā viņi ir saprātīgi, bet viņu saprāts tiek izmatots materiāliem mērķiem. Un Indijā viņu saprāts tiek izmantots garīgiem mērķiem. Tādēļ jūs varat redzēt tik daudzus augstus garīgās dzīves standartus, grāmatās, literatūrā. Tāpat kā Vjāsadēva. Vjādadēva arī bija mājsaimnieka dzīvē, bet viņš dzīvoja mežā; redzat, kādu ieguldījumu viņš devis literatūras jomā! Neviens par to nevar pat sapņot. Tātad ar literāro ieguldījumu tiek pārbaudīts personas saprāts. Visi lielie, dižie materiālās pasaules cilvēki, filozofi, pat tehniķi tiek atzīti savu rakstu dēļ, sava ieguldījuma dēļ, nevis sava lielā ķermeņa dēļ.