LV/Prabhupada 0916 - Krišnam Nevajag Jūsu Jaukās Drānas, Ziedus vai Ēdienu



730415 - Lecture SB 01.08.23 - Los Angeles

Prabhupāda: Kunga parādīšanās un aiziešana šajā materiālajā pasaulē tiek saukta par čikīršitam. Kāda ir šī vārda nozīme?

Bhakta: darbība.

Prabhupāda: darbība. Krišnas ierašanās ri darbība. Kad Viņš ierodas, Viņš, protams, kaut ko dara. Darbs ir aizsargāt sādhu unnogalināt asādhu. Bet abas šīs pieder pie Viņa darbībām. Viņš nav skaudīgs. Dēmonu nogalināšana arī ir Viņa mīlestības izrādīšana. Tāpat kā mēs dažkārt sodām savus bērnus, spēcīgi iepļaukājot. Tas nav naida dēļ. Ar mīlestību. Kad Krišna nogalina dēmonu, tas nenotiek materiālas greizsirdības vai skaudības dēļ.

Tādēļ šāstrās ir teikts, ka pat dēmoni, kurus nogalināja Kungs, arī tūdaļ saņem atbrīvi. Rezultāts ir tāds pats. Tāpat kā Pūtana. Pūtanu nogalināja. Pūtana vēlējās nogalināt Krišnu, bet kurš var nogalināt Krišnu? Tas nav iespējams. Viņa bija nogalināta. Viņu nogalināja, bet kāds bija rezultāts? rezultātā viņa ieguva Krišnas mātes stāvokli. Krišna pieņēma viņu kā Savu māti. Viņa ieradās ar saindētu krūtsgalu, ka: "Krišna dzers manu pienu, un tūdaļ nomirs." Bet tas nav iespējams. Viņu nogalināja. Krišna, sūcot pienu, izsūca arī viņas dzīvību. Bet Krišna skatījās uz to no labās puses: "Šī dēmoniete ieradās mani nogalināt, bet tā vai citādi es dzēru viņas pienu. Tādēļ viņa ir Mana māte." Tā viņa ieguva mātes stāvokli.

Tas izskaidrots Bhāgavatam. Uddhava izskaidroja Viduram, ka Krišna ir tik laipns, Dievs ir tik laipns, ka pat persona, kas gribēja Viņu nogalināt ar indi, tika pieņemta kā māte. Tik laipns ir Krišna, Dievs, ka: "Kuru vēl citu lai es godinu, ja ne Krišnu?" Tāds piemērs ir dots. Patiesībā Krišnam nav ienaidnieku. Šeit ir teikts: na yasya kaścid dayitaḥ. Dayitaḥ nozīmē labvēlība. Nevienam nav izrādīta īpaša labvēlība. Na yasya kaścid dayito 'sti karhicid dveṣyaś ca. Un neviens nav Viņa ienaidnieks. Bet kas var būt Viņa ienaidnieks, kas - draugs?

Pieņemsim, mēs sadraudzējamies. Mēs no drauga sagaidām kādu ieguvumu, labumu, ienaidnieks nozīmē, ka sagaidām ko kaitējošu. Bet Krišna ir tik pilnīgs, ka neviens Viņam neko nevar nodarīt, ne arī Viņam ko dot. Kur gan ir vajadzība pēc drauga un ienaidnieka? Nav vajadzības. Tādēļ tiek teikts: na yasya kaścid dayito 'sti. Viņam nevajag neviena labvēlību. Viņš ir pilnīgs. Es varu būt liels nabags. Es sagaidu kāda labvēlību. Bet es to gaidu, jo esmu nepilnīgs. Es neesmu pilnīgs. Man ir daudzi trūkumi. Tādēļ man vienmēr ir vajadzība. Tādēļ es vēlos sadraudzēties, un ienīst ienaidnieku. Krišna, Viņš ir Augstākais... Neviens nevar Krišnam kaitēt, ne arī ko dot. Kādēļ mēs Krišnam piedāvājam tik daudz ērtību? Mēs ģērbjam Krišnu, rotājam Krišnu, barojam Krišnu ar gardiem ēdieniem.

Mēģiniet saprast. Krišnam nevajag jūsu labās drānas, ēdienu vai ziedus. Krišnam to nevajag. Bet ja jūs Viņam dosiet, tad gūsiet labumu. Krišnas labvēlība ir tā, ka Viņš pieņem. Piemēram, ja rotājat sākotnējo personību, cilvēka atspulgs spogulī arī izskatās izrotāts. Mēs esam atspulgi. Bībelē teikts, ka cilvēks veidots pēc Dieva attēla. Tāpat kā Krišna ir pārpasaulīgs, arī mēs... Viņam ir divas rokas, divas kājas, viena galva. Cilvēks veidots līdzīgs Dievam, mēs esam Dieva atspulgi. Mēs neizgudrojam un neveidojam kaut ko līdzīgu mūsējam veidolam. Tā ir kļūda. Mājāvādī filozofija ir tāda. To sauc par antropomorfismu. Viņi saka, ka: "Tāpēc, ka... Absolūtā Patiesība ir bezpersoniska, bet mēs esam personas, mēs iztēlojamies, ka Absolūtā Patiesība arī ir persona." Tieši pretēji. Patiesībā tā tas nav. Mums ir šis personas veidols kā Dieva atspulgs. Atspulgā... Ja sākotnējā persona gūst labumu, arī atspulgs to gūst. Tāda ir filozofija. Arī atspulgam ir labums.