LV/Prabhupada 1033 - Jēzus Krištus ir Dieva Dēls, Labākais Dieva Dēls, Tādēļ Mēs Viņu Cienām

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Previous Page - Video 1032
Next Page - Video 1034 Go-next.png

Jēzus Krištus ir Dieva Dēls, Labākais Dieva Dēls, Tādēļ Mēs Viņu Cienām
- Prabhupāda 1033


740628 - Lecture at St. Pascal's Franciscan Seminary - Melbourne

Viesis (3): Vai Viņa Žēlastība var redzēt Jēzu Krišnu?

Prabhupāda: Hmm?

Madhudvīša: Kā Jūs raugāties uz Kungu Jēzu Kristu?

Prabhupāda: Kungs Jēzus Kristus ir... Viņš ir Dieva dēls, labākais Dieva dēls, mēs viņu ļoti cienām. Jā. Ikviens, kurš māca par Dieva apziņu, mums ir cienījams. Nav svarīgi, kurā valstī, gaisotnē viņš sludina. Tam nav nozīmes.

Madhudvīša: Jā, kungs?

Viesis (4): Asīzes Francisks atklāja mūsu (neskaidri) teoriju (neskaidri), izmantojot Dieva materiālu, un svētais Francisks mēdza runāt "brālis suns" un "māsa kaķis", un "māsa ūdens" un "brālis vējš". Ko Viņa Žēlastība domā par Franciska pieeju un toeriju?

Madhudvīša: (atkārto jautājumu) Svētais Francisks, šī konkrētā ordeņa atklājējs, par ko esam ielūgti runāt, atrada Dievu materiālajā pasaulē. Un viņš mēdza vērsties pie materiālās pasaules aspektiem kā "brāļa" un "māsas". "Brālis koks", "māsa ūdens", tā. Kā Jūs uz to raugāties?

Prabhupāda: Tā ir īsta Dieva apziņa. Jā. Nevis, ka "Man ir Dieva apziņa, un es nogalinu dzīvniekus". Tas nenozīmē Dieva apziņu. Pieņemt kokus, augus, zemākos dzīvniekus, pat nenozīmīgās skudras kā brāļus... Samaḥ sarveṣu bhūteṣu. Tas izskaidrots Bhagavad-gītā. Brahma-bhūtaḥ prasannātmā na śocati na kāṅkṣati samaḥ sarveṣu bhūteṣu (BG 18.54). Samaḥ. Samaḥ nozīmē vienāds pret visām dzīvajām būtnēm, redzēt garīgo dvēseli, ikvienu... Nav svarīgi, vai tas ir cilvēks, kaķis vai suns, koks vai skudra, kukainis vai liels vīrs. Tie visi ir Dieva neatņemamas daļiņas. Pie tiem vienkārši vēršas citādi. Kādam ir šāds koka ietērps, kādam ir valdnieka apģērbs, kādam - kukaiņa. Tas arī izskaidrots Bhagavad-gītā. Paṇḍitāḥ sama-darśinaḥ (BG 5.18): "Pandits, mācītais, uz visu skatās vienādi." Ja Svētais Francisks domāja tā, tad tas ir augstākais garīgās sapratnes standarts.