SK/Prabhupada 0973 - Ak nasleduje zásady, tak on určite ide naspäť k domov, naspäť k Bohu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Ak nasleduje zásady, tak on určite ide naspäť k domov, naspäť k Bohu - Prabhupāda 0973


730400 - Lecture BG 02.13 - New York

Prabhupāda: Tak, kto je inteligentný? Ak sa opýtate aký je prospech toho ísť na planétu, naspäť domov, naspäť k Bohu? To je uistené v Bhagavad-gītā: mām upetya tu kaunteya duḥkhālayam aśāśvatam nāpnuvanti (BG 8.15). "Ak prídete ku Mne, potom už neprímete znova toto hmotné telo, ktoré je plné mizerných podmienok. Ostanete v duchovnom tele."

Tak naše Krišna vedomé hnutie je určené pre, Chcem povedať, umožňovať, povyšovať všetky živé bytosti... Samozrejme, nie je to pre všetkých. Je to veľmi ťažké. Ale hocikto kto prijal toto Krišna vedomé hnutie, ak nasleduje princípy, tak on potom určite ide naspäť domov, naspäť k Bohu. To je isté. Ale ak sa odchýlite, ak budete priťahovaný máyou, tak je vaša vec. Ale my vám dávame informáciu: Toto je ten proces, jednoduchý proces. Spievajte Hare Krišna mahá mantru, očistite sa, buďte..., zostaňte vždy oslobodený z hmotných pút, a tyaktvā dehaṁ. Mam upetya. Janma karma me divyam yo janati... Ak sa jednoducho pokúsite porozumieť Krišnovi, tak potom tyaktvā dehaṁ, po opustení tohto tela, mām eti, "Vy prídete ku Mne."

Tak to je naša filozofia. Je to veľmi jednoduché. A všetko bude vysvetlené v Bhagavad gíte. Pokúste sa realizovať a kázať tento kult pre prospech celého sveta. Potom bude každý šťastný. Mnohokrát vám ďakujem.

Oddaní: Jaya, všetká sláva Šrílovi Prabhupádovi!