UK/Prabhupada 0034 - Кожен отримує знання з авторитетного джерела



Lecture on BG 7.1 -- Durban, October 9, 1975


Глава сьома, «Знання Абсолюту». Існують дві речі, абсолютні і відносні. Це відносний мир. Тут ми не можемо зрозуміти одну річ без іншої. Як тільки ми говоримо, що "Ось це син", то має бути батько теж. Як тільки ми говоримо: "Ось це чоловік", то має бути дружина теж. Як тільки ми говоримо: "Ось це слуга", то має бути господар. Як тільки ми говоримо: «Це світло», то має бути тьма. Це називається відносним миром. Світ можно зрозуміти через такі відносні вираження. Але є інший світ, який називається абсолютним світом. В такому світі господар і слуга - те ж саме. Там немає жодної різниці. Хоча один є господарем, а інший - слугою, але їх позиція - така ж (однакова).

Таким чином, сьомий розділ Бхагавад-гіти дає нам деяку підказку про абсолютний світ, абсолютне знання. Абсолют, Верховна Особистість, Крішна пояснює, як це знання може бути досягнуте. Крішна - це Абсолютна Верховна Особистість.

Ішвара парама Крішна
сач-чід-ананда-віграха
анадір адір Говінда
сарва-карана-каранам
(БС. 5.1)

Це визначення Крішни дав сам Господь Брахма в своїй книзі, відомій як Брахма-самхіта, це дуже авторитетна книга. Ця книга була зібрана Шрі Чайтаньєю Махапрабху з Південної Індії, і Він представив її своїм відданим, коли він повернувся з Південної Індії. Тому ми приймаємо цю книгу, Брахма-самхіта, як дуже авторитетне джерело. Це наш процес пізнання. Ми отримуємо знання від авторитетного джерела. Кожен отримує знання від авторитету, і наш процес прийняття авторитету мало чим відрізняється. Наш процес прийняття одного авторитету означає, що ми приймаємо попередній авторитет теж. Ніхто не може бути авторитетом сам по собі. Це не можливо. Тоді він - недосконалий. Я давав цей приклад багато разів, що дитина навчається від свого батька. Дитина запитує батька: «Батько, що це за машина?» а батько каже: «Моє дороге дитя, це називається мікрофоном.» Таким чином, дитина отримує знання від батька, «Це мікрофон.» Тому, коли дитина каже комусь, що «Це мікрофон," це правильно. Незважаючи на те, що він дитина, так як він отримав знання від авторитету (свого батька), його слова - вірні. Так само, якщо ми отримуємо знання від авторитету, то я можу бути дитиною, але мої слова - вірні. Це наш процес пізнання. Ми не створюємо знання самі. Цей процес пояснюється в Бхагавад-гіті в четвертому розділі, Евам парампара-праптам імам раджаршайо відуха (BG 4.2). Це система парампара ...

імам вівасвате йогам
проктаван ахам авйайам
вівасван манаве праха
манур ікшвакаве бравіт
(BG 4.1)

Евам парампара. Таким чином, ми можимо отримати абсолютне знання тільки від Абсолюту. Жодна людина в відносному світі не може передати нам абсолютне знання. Це не можливо. Таким чином, тут ми можемо зрозуміти абсолютний світ, абсолютне знання, від Верховної Особи, Абсолютної Особистості. Абсолютна Особистість означає - анадір адір говінда (БС. 5.1). Він - оригінальна людина, але він не має оригіналу; тому він - абсолют. Не слід розуміти, що він з'явився через якусь причину. Він є Бог. Так ось в цій главі, говориться Шрі Бхагаван увача, Абсолютна Особистість ... Бхагаван означає Абсолютну Особистість, яка не залежить від нікого.