LT/Prabhupada 0528 - Radharanė yra Krišnos malonumo energija

Revision as of 11:06, 19 July 2015 by Adre (talk | contribs) (Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Lithuanian Pages with Videos Category:Prabhupada 0528 - in all Languages Category:LT-Quotes - 1971 Category:LT-Quotes...")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Invalid source, must be from amazon or causelessmery.com

Radhastami, Srimati Radharani's Appearance Day -- London, August 29, 1971

Šiandien yra Śrīmatī Rādhārāṇī gimimo, apsireiškimo diena, Rādhāṣṭamīs. Penkiolika dienų po Kṛṣṇos gimimo apsireiškė Rādhārāṇī. (pauzė) Rādhārāṇī yra Kṛṣṇos malonumo energija. Rādhā-kṛṣṇa-praṇaya-vikṛtir hlādinī-śaktiḥ. Viešpats, Aukščiausiasis Dievo Asmuo turi daugybę energijų. Tai yra patvirtinta Vedinėje literatūroje. Parāsya śaktir vividhaiva śruyate (CC Madhya 13.65, komentaras). Na tasya kāryaṁ karaṇaṁ ca vidyate. Aukščiausiajam Viešpačiui nieko nereikia daryti asmeniškai. Na tasya kāryam. Jis nereikia nieko daryti. Visai kaip čia, materialiame pasaulyje mes randame labai svarbų žmogų, politikos ar verslo viršūnę. Asmeniškai jam nereikia nieko daryti. Kadangi jis turi tiek daug asistentų, sekretorių, kad asmeniškai jam nereikia nieko daryti. Panašiai, Aukščiausias Dievo Asmuo kupinas šešių vertenybių, kodėl Jam reikėtų kažką daryti? Ne. Jis turi daugybę asistentų. Sarvataḥ pāṇi-pādas tat. Bhagavad-gītoje: „Jo rankos ir kojos visur.” Jūs rasite Kṛṣṇą, bet Jam nereikia nieko daryti. Jis paprasčiausiai įsitraukęs į mėgavimąsi su gopėmis ir Rādhārāṇī. Jis neįsitraukęs į demonų žudymą. Kuomet Kṛṣṇa žudo demonus, Jis yra Vasudeva Kṛṣṇa; Jis nėra pirminis Kṛṣṇa. Kṛṣṇa išskleidžia Save. Pirmoji ekspancija yra Baladeva. Iš Baladevos - Saṅkarṣaṇa, Pradyumna, Aniruddha, Vāsudeva. Taigi, Vāsudevos savybėmis Jis veikia Mathuroje ir Dvārakoje. Bet Kṛṣṇa Savo pirminėje formoje lieka Vṛndāvane. Vienas garsiausių grožinės literatūros rašytojų Bengalijoje Bankimchandra Chatterjee. Jis nesuprato Kṛṣṇos, Vṛndāvano Kṛṣṇos. Dvārakos Kṛṣṇa ir Mathuros Kṛṣṇa, Jie yra skirtingos asmenybės. Kṛṣṇa yra tas pats, bet Jis gali Save išplėsti į milijonus ir trilijonus formų. Advaitam acyutam anādim ananta-rūpam ādyaṁ purāṇa-puruṣam (Bs. 5.33). Advaita. Nors ananta-rūpam, vis tiek, Jis yra ādyaṁ purāṇa-puruṣam, advaita. Nėra tokio skirstymo.

Taigi, šis Kṛṣṇa, kuomet Jis nori mėgautis, kokios rūšies pasimėgavimą Jis turės? Tai buvo paaiškinta Śrīla Jīva Gosvāmīo. Kṛṣṇa yra Paraṁ Brahman. Brahman, Paramātmā, tuomet Paraṁ Brahman. Absoliuti Tiesa, trys skirtingi aspektai. Kažkas realizuoja Absoliučią Tiesą kaip impersonalų Brahmaną. Jnaniai, tie, kurie stengiasi suprasti Absoliučią Tiesą proto spekuliacijomis, savo žinojimo pagalba, jis realizuoja Absoliučią Tiesą kaip impersonalų Brahmaną. O tie, kurie bando suprasti Absoliučią Tiesą meditacija, yogai, jie realizuoja Absoliučią Tiesą kaip Paramātmą. Paramātmā yra kiekvieno širdyje. Īśvaraḥ sarva-bhūtānāṁ hṛd-deśe 'rjuna tiṣṭhati (BG 18.61). Tas aspektas, Paramātmos aspektas. Aṇḍantara-sthaṁ paramānu-cayāntara-sthaṁ govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi. Tas Paramātmos aspektas yra viena iš Kṛṣṇos ekspancijų. Bhagavad-gītoje yra pasakyta: athavā bahunaitena kiṁ jñātena tavārjuna ekāṁṣena viṣṭabhyāham. Ekāṁṣena. Kuomet Kṛṣṇa ir Arjuna bandė suprasti apie kitą potencialią Kṛṣṇos egzistenciją, tai Jis paaiškino dvyliktame (dešimtame) skyriuje: „Aš esu tai. Tarp jų, Aš esu tai. Tarp jų...” Tokiu būdu. Ir Jis užbaigė: „Kiek toliau turėčiau pasakoti? Geriau pasistenk suprasti, kad tik vienai mažytei Mano dalelytei įžengiant į šią visatą egzistuoja visas kosminis pasireiškimas.” Ekāṁṣena sthito jagat (BG 10.42). Jagat. Šis materialus pasaulis egzistuoja dėka vienos neribotos Kṛṣṇos dalelės. Ir Kṛṣṇa įžengia: aṇḍāntara-sthaṁ paramānu-cayāntara-stham, Jis įžengia į šią visatą. Be Jo įžengimo ši visata negalėtų egzistuoti. Visai kaip be dvasinės sielos buvimo šiame kūne, šis kūnas negalėtų egzistuoti. Kai tik dvasinė siela išeina, tučtuojau kūnas tampa beverčiu. Kad ir kieno kūnas bebūtų, ar ministro pirmininko ar kieno kito, kai tik siela palieka šį kūną, jis tampa nevertas nė skatiko. Panašiai, kadangi Kṛṣṇa įžengia į šią visatą, todėl visata turi vertę. Kitaip tai yra tik materijos gniužulas, ji neturi vertės. Ekāṁṣena sthito jagat.