LV/Prabhupada 0798 - Tu esi Dejotāja. Tev Jādejo. Tu Nedrīksti Kautrēties: Difference between revisions

(Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Latvian Pages with Videos Category:Prabhupada 0798 - in all Languages Category:LV-Quotes - 1973 Category:LV-Quotes - L...")
 
(Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
 
Line 6: Line 6:
[[Category:LV-Quotes - in United Kingdom]]
[[Category:LV-Quotes - in United Kingdom]]
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- BEGIN NAVIGATION BAR -- DO NOT EDIT OR REMOVE -->
{{1080 videos navigation - All Languages|Latvian|LV/Prabhupada 0797 - Krišnas Pārstāvji Sludina Cilvēkiem Krišnas Apziņu. Viņi Ir Diženi Karotāji|0797|LV/Prabhupada 0799 - Pilnīga Brīvība - Mīžība, Svētlaime, Zināšanas|0799}}
<!-- END NAVIGATION BAR -->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<div class="center">
<div class="center">
Line 14: Line 17:


<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
{{youtube_right|AJ7tIabsjJY|Tu esi Dejotāja. Tev Jādejo. Tu Nedrīksti Kautrēties <br/>- Prabhupāda 0798}}
{{youtube_right|mNMSBNHgjMc|Tu esi Dejotāja. Tev Jādejo. Tu Nedrīksti Kautrēties <br/>- Prabhupāda 0798}}
<!-- END VIDEO LINK -->
<!-- END VIDEO LINK -->


<!-- BEGIN AUDIO LINK (from English page -->
<!-- BEGIN AUDIO LINK (from English page -->
<mp3player>File:730904BG-LONDON_clip1.mp3</mp3player>
<mp3player>https://s3.amazonaws.com/vanipedia/clip/730904BG-LONDON_clip1.mp3</mp3player>
<!-- END AUDIO LINK -->
<!-- END AUDIO LINK -->



Latest revision as of 11:23, 2 October 2018



Lecture on BG 2.36-37 -- London, September 4, 1973

Ardžunas stāvoklis ir īpašs. Ir bengāļu paruna nachte bose guṇṭhana. Meitene ir slavena dejotāja. Tā ir sistēma, kā esam iepazīstinājuši, meitenes un dāmas, viņām ir plīvurs. To indiešu valodā sauc guṇṭhana. Dejojoša meitene uz skatuves redzēja tik daudz savu radinieku apmeklētāju lomā. Viņa uzlika plīvuru. Tas nav nepieciešams. Tu esi dejojoša meitene. Tev jādejo. Tu nedrīksti kautrēties. Tev brīvi jādejo. Tas ir tavs pienākums. Kāds nelietis bija nogalinājos pāris vīrus, dodot iemeslu, ka nogalināšana nav grēcīga, jo Bhagavadgītā teits tā. Jā. Acīmredzot muļķiem šķiet, ka Krišna mudina Ardžunu cīnīties. Un Viņš saka, ka grēka nav. Bet muļķis neredz, ar kādiem noteikumiem viņš to iesaka. Sva-dharmam api cāvekṣya. Sva-dharmas princips... Kšatrija pienākums ir cīnīties, nogalināt cīņā. Ja cīnāties, jūs jūtat līdzī, tad tas pats piemērs: dejojoša meitene uz skatuves kautrējas, tas ir tā. Kāpēc kautrēties? Viņai brīvi jādejo. Tas būs labi. Kara laukā jūs nedrīkstat būt līdzjūtīgi. Tas nav vajadzīgs. Tik daudzos veidos. Ahiṁsā ārjava, tās ir labas īpašības. Trīspadsmitajā nodaļā Krišna aprakstījis ahimsu, nevardarbību. Nevardarbību galvenokārt pieņem. Un patiesībā Ardžuna tāds bija. Viņš nebija gļēvulis, ne jau tādēļ viņš atteicās cīnīties. Nē. Kā vaišnavs viņš dabiskā kārtā nebija vardarbīgs. Viņam nepatīk nevienu nogalināt, īpaši savus radiniekus. Viņš juta līdzi. Nevis bija gļēvulis.

Krišna mudina Ardžunu veikt savu pienākumu. Jūs nevarat nepildīt pienākumu. Tas ir tas, kas tika teikts. Kad ir cīņa, jācīnās regulāri, lai nogalinātu ienaidniekus. Tāds ir jūsu nopelns. Kad cīnāties ar ienaidniekiem, ja esat līdzjūtīgsm "Kā lai nogalinu?" tā ir gļēvulība. Tādēļ Krišna šeit secina: hato vā prāpsyasi svargaṁ jitvā vā bhokṣyase mahīm. Ir divas alternatīvas. Cīnītājam, kšatrijam, cīnīties kaujā, vai nu gūr uzvaru, vai mirt. Nav vidusceļa. Cīnīties līdz pēdējam un, ja iespējams, uzvarēt. Vai mirt. Nav pastāšanās. Visa šī cīņa nozīmēja tieši to. Saskaņā ar vēdisko kultūru, kšatriji.... Ne brāhmani. Brāhmaniem neiesaka cīnīties vai nogalināt. Viņiem vienmēr jābūt nevardarbīgiem. Pat ja vardarbība nepieciešama, brāhmans personīgi nenogalinās. Viņš nodos šo jautājumu kšatrija, valdnieka kārtas pārstāvja, rokās.