HE/Prabhupada 0004 - אל תיכנע לכל שטותהרצאה על בְּהַגַוַוד-גִיתָא, 10.3-2, ניו יורק, 1 בינואר, 1967

התהליך הוא ... גם זה מוזכר בבְּהַגַוַד-גִיתָא. תַד וידְדְהי פְּרַנּיפָּאתֵנַה פַּריפְּרַשְׂנֵנַה סֵוַיָא (ב.ג. 4.34) אם אתה רוצה להבין את המדע הנשגב הזה, אז אתה חייב לחיות לפי העיקרון הזה. ומהו? תַד וידְדְהי פְּרַנּיפָּאתֵנַה. אתה צריך להיכנע. זה אותו הדבר: בדיוק כמו נָמָנְתָה אֵוַה. אלא אם כן אתה נכנע, אתה לא יכול להיות נשמה כנועה. ואיפה? פְּרַנּיפָּאתַה. במקום שבו תמצא אדם ש... "הוא זה... הנה הוא האדם שאצלו אני יכול להיכנע"? אז הכוונה היא שאנחנו צריכים לעשות מבחן קטן איפה אנחנו יכולים להיכנע. אתה צריך שיהיה לך לפחות את הידע הזה. אל תיכנע לכל שטות. אתה חייב....

ואיך מבחינים בין האינטילגנציה הזאת או השטות הזאת? גם זה מוזכר בשַׂסְתְרַה. זה מוזכר ב-קַטְהַה אוּפַּנישַׁד. תַד וידְדְהי פְּרַנּיפָּאתֵנַה פַּרי... (ב.ג. 4.34). קַטְהַה אוּפַּנישַׁד אומר, תַד-ויגְ'נֿאנָארְתְהַםּ סַה גוּרוּם אֵוָאבְּהיגַצְ'צְ'הֵת שְׁרוֹתְרִיַם בְּרַהְמַה-נִישְׁטְהַם (מ.א. 1.2.12). שְׁרוֹתְרִיַם משמעותו, שמישהו הינו חלק משושלת המורים. ומה היא ההוכחה לכך שהוא הגיע כחלק משושלת המורים? בְּרַהְמַה-נִישְׁטְהַם. בְּרַהְמָא-נִישְׁטְהַם משמעתו שהוא לגמרי משוכנע לגבי האמת המוחלטת. לכן שם עליך להיכנע. פְּרַנּיפָּאתַה. פְּרַנּיפָּאתַה משמעותו פְּרַקְרּישְׁטַה-רֻוּפֵּנַּה נִיפָּאתַם, בלי מעצורים. אם אתה מוצא אדם כזה, אז שם תכנע. פְּרַנּיפָּאתָה. ותנסה לשרת אותו, תנסה לרצות אותו, ותשאל אותו שאלות. הכל יתגלה. אתה צריך למצוא את האדם הסמכותי הזה ולהיכנע אליו. להיכנע אליו משמעותו להכנע לאלוהים בגלל שהוא נציגו של אלוהים. אבל מותר לך לשאול שאלות, לא בשביל לבזבז זמן אבל במטרה להבין. זה נקרא פַּריפְּרַשְׂנַה. אלה השלבים בתהליך.

אז הכל שם. אנחנו פשוט צריכים לאמץ את זה. אבל אם אנחנו לא מאמצים את התהליך הזה ופשוט מבזבזים את הזמן שלנו בלהשתכר ובלעשות ספקולציות ובכל הפעילויות השטותיות האפשריות, הו, זה לא יהיה אפשרי אף-פעם. לעולם לא תבין מהו אלוהים. בגלל שאלוהים לא יכול להיות מובן אפילו על-ידי האלים למחצה ועלי-ידי גדולי החכמים. מה הם שווים, המאמצים הקטנטנים שלנו? אז זהו התהליך. אז אם אתה עוקב, אַסַמְמֻוּדְּהַהּ, אַסַמְמֻוּדְּהַהּ, אם אתה עוקב אחרי החוקים ולאט לאט אבל בטוח, אַסַמְמֻוּדְּהַהּ, ללא כל ספק, אם אתה עושה... זאת אומרת פְּרַתְיַקְשָׁאוַגַמַםּ דְהַרְמְיַם. אם אתה עוקב, תבין בעצמך, "כן. אני מקבל משהו."

זה לא כאילו אתה עיוור, שאתה עושה דברים בלי לחשוב בשביל עצמך. כשתתחיל לעקוב אחרי החוקים, תבין. בדיוק כמו כשאתם אתם אוכלים אוכל מזין, אתם מרגישים חזקים יותר והרעב שלכם עובר. אתם לא צריכים לשאול אף אחד. כבר תרגישו בשבילכם. באותה מידה, אם אתם באים לתרגול הנכון ואם אתם מתרגלים את החוקים שלו, אז תבינו ש "כן, אני מתקדם." פְּרַתְיַקְשָׁה... בפרק התשיעי הוא אמר פְּרַתְיַקְשָׁאוַגַמַםּ דְהַרְמְיַםּ סוּ-סוּקְהַם - וזה מאוד קל ואתם יכולים לעשות את זה במצב רוח שמח.

ומהו התהליך? אנחנו משננים הַרֵא קְרּישְׁנַּה ואוכלים קְרּישְׁנַּה-פְּרַסָאדַם ולומדים את הפילוספיה של בְּהַגַוַד-גִיתָא, שומעים מוזיקה נעימה. זה כל כך קשה? זה כל כך קשה? בכלל לא. אז התהליך הזה יעשה אותכם אַסַמְמֻוּדְּהַהּ. אף אחד לא יוכל לרמות אותכם. אבל אם אתם רוצים להיות מרומים, יש כול כך הרבה רמאים. אז אל תיצרו חברה של רמאים ומרומים. אז רק תתרגלו לפי השיטה של הפַּרַמְפַּרָא, כמו שזה מוסבר בספרות הוֵדית, כפי שקרישנה המליץ. תנסו להבין את זה ממקור מוסמך ותנסו לחיות על פי זה. אז אַסַמְמֻוּדְּהַהּ סַה מַרְתְיֵשׁוּ. מַרְתְיֵשׁוּ משמעותו... מַרְתְיָה משמעותו, הללו שזכאים למות. ומי הם? הנשמות המותנות, מבְּרַהְמָא עד לנמלה חסרת המשמעות, הם כולם מַרְתְיָה. מַרְתְיָה משמעותו שישנו איזשהו זמן שבו הם ימותו. אז מַרְתְיֵשׁוּ. מבין כל בני התמותה שמתים הוא הכי אינטליגנטי. אַסַמְמֻוּדְּהַהּ סַה מַרְתְיֵשׁוּ. למה? סַרְוַה-פָּאפַּיְהּ פְּרַמוּצְ׳יַתֵא. הוא חופשי מכול סוג של ריאקציה לחטאים. בעולם הזה, בעולם החומרים הזה, אני מתכוון לומר, אם ביודעין או לא ביודעין, אנחנו תמיד חוטאים. אז אנחנו צריכים להחלץ מהריאקציה. ואיך להיחלץ? גם זה מוסבר בבְּהַגַוַד-גִיתָא. יַגְ׳נָֿארְתְהָאת קַרְמַנּוֹ ׳נְיַתְרַה לוֹקוֹ׳ יַםּ קַרְמַה-בַּנְדְהַנַהּ (ב.ג. 3.9). אם אתה עושה, פועל רק למען קרישנה... יַגְ׳נַֿה משמעותו וישְׁנּוּ או קרישנה. אם אתה פועל רק למען קרישנה, אתה משוחרר מהריאקציות להכול - שׂוּבְּהָאשׂוּבְּהַה-פְּהַלַיְר. אנחנו עושים משהו מבורך או בלתי מבורך.

אלו שהינם בתודעת קרישנה ופועלים בדרך הזאת, אין לו שום קשר עם זה שהוא מבורך או בלתי מבורך. בגלל שהוא בקשר עם זה שהוא הכי מבורך, קרישנה. לכן סַרְוַה-פָּאפַּיְהּ פְּרַמוּצְ׳יַתֵא. הוא משתחרר מכל הריאקציות לחטאים שלו. זהו התהליך. ואם נאמץ את התהליך הזה נוכל בסופו של דבר ליצור קשר עם קרישנה. והחיים שלנו הופכים למוצלחים. התהליך הוא מאוד פשוט, ואנחנו יכולים, כולם יכולים לאמץ אותו. תודה רבה.