LT/Prabhupada 0468 - Paprasčiausiai klausinėkite ir būkite pasirengę tarnauti Krišnai



Lecture on SB 7.9.9 -- Mayapur, March 1, 1977

Pradyumna: Vertimas: „Prahlāda Mahārādžas tęsė: Galima būti turtingu, kilmingu, gražiu, asketišku, išsilavinusiu, pasižymėti fizine galia, išvystytais jutimais, šlove, įtakingumu, darbštumu, intelektu bei mistinėmis yogos galiomis, bet aš manau, kad visomis šiomis ypatybėmis neįmanoma patenkinti Aukščiausiojo Dievo Asmens. Pamaloninti Viešpatį galima tik su atsidavimu jam tarnaujant. Gajendra taip padarė ir Viešpats buvo juo patenkintas.

Prabhupāda:

manye dhanābhijana-rūpa-tapaḥ-śrutaujas-
tejaḥ-prabhāva-bala-pauruṣa-buddhi-yogāḥ
nārādhanāya hi bhavanti parasya puṁso
bhaktyā tutoṣa bhagavān gaja-yūtha-pāya
(SB 7.9.9)

Taigi, tai materialūs turtai. Taigi, dhana... Niekas negali sužavėti Kṛṣṇos šiais materialiais privalumais. Tai materialūs privalumai: pinigai, jėga, grožis, išsilavinimas, asketizmas, mistinės galios ir taip toliau. Yra daugybė dalykų. Šie dalykai nepajėgūs priartinti prie Aukščiausiojo Dievo Asmens. Pats Kṛṣṇa sako: bhaktyā mām abhijānāti (BG 18.55).. Jis nesako, kad šiais materialiais turtais, "jei kažkas yra labai turtingas, jis gali gauti Mano malonę." Ne. Kṛṣṇa nėra toks vargingas kaip aš, jei kažkas duoda man šiek tiek pinigų, aš tampu palankiai nusiteikusiu. Jis yra pats sau pakankamas, ātmārāma. Taigi, Jam nėra reikalinga jokia pagalba. Jis pilnai patenkintas, ātmārāma. Tik bhakti, tik meilė Jam reikalinga. Bhakti reiškia tarnauti Kṛṣṇai. Be jokios naudos siekio. Ahaituky apratihatā. Tai tyra bhakti. Anyābhilāṣitā-śūnyaṁ jñāna-karmādy-anāvṛtam (CC Madhya 19.167, Brs. 1.1.11). Visų śāstrų pareiškimas yra, kad bhakti turėtų būti tyra.

anyābhilāṣitā-śūnyaṁ
jñāna karmādy-anāvṛtam
ānukūlyena kṛṣṇānu-
śīlanaṁ bhaktir uttamā
(Brs. 1.1.11)
sarvopādhi-vinirmuktaṁ
tat paratvena nirmalam
hṛṣīkeṇa hṛṣīkeśa
sevanaṁ bhaktir ucyate
(CC Madhya 19.170)

Yra daugybė kitų apibūdinimų. Ir jei mes turime bhakti, meilę Kṛṣṇai, mums nereikia daugybės pinigų, jėgos, išsilavinimo ar asketizmo. Nieko panašaus. Kṛṣṇa sako: patraṁ puṣpaṁ phalaṁ toyaṁ yo me bhaktyā prayacchati (BG 9.26). Jis nieko iš mūsų nereikalauja, Jis nori kiekvieno iš mūsų, kadangi mes esame Kṛṣṇos dalelės. Jis nori matyti, kad kiekvienas yra nuolankus Jam, kiekvienas Jį myli. Toks Jo troškimas. Visai kaip labai turtingas tėvas. Jis nereikalauja jokios pagalbos iš sūnaus, bet jis trokšta, kad jo sūnus būtų nuolankus ir mylintis. Tai jo pasitenkinimas. Tokia situacija. Kṛṣṇa sukūrė ... Eko bahu śyāma. Mes esame vibhinnāṁśa - mamaivāṁśo jīva-bhūtaḥ (BG 15.7) - kiekvienas iš mūsų esame Kṛṣṇos dalelės. Taigi, kiekvienas mes turime tam tikras pareigas. Kṛṣṇa mus sukūrė, tikėdamasis, kad mes jas atliksime Kṛṣṇai patenkinti. Tai yra bhakti. Taigi, gavę žmogaus gyvybės formą, mes turime galimybę tai padaryti. Nešvaistykime mūsų brangaus laiko jokiuose kituose užsiėmimuose ar reikaluose. Tiesiog teiraukitės ir būkite pasiruošę tarnauti Kṛṣṇai. Ānukūlyena kṛṣṇānuśīla. Ānukūla. Ne savo, bet Kṛṣṇos patenkinimui. Tai vadinama ānukūla, palankus nusiteikimas. Ānukūlyena kṛṣṇānuśīlanam (CC Madhya 19.167). Anuśīlanam reiškia veiklą, bet ne tokią, kad "aš medituoju transo būsenoje". Tai, žinoma, geriau nei nieko, bet tikroji atsidavimo tarnystė yra veikla. Kiekvienas turi būti aktyvus, o geriausia veikla yra pamokslauti apie Aukščiausiojo Dievo Asmens šlovę. Tai geriausia veikla. Na ca tasmān manuṣyeṣu kaścin me prīya-kṛttamaḥ (BG 18.69).