LT/Prabhupada 0604 - Jeigu aš tęsiu, Krišnai bus malonu patalpinti mane transcendentiniame lygyje



Vanisource:Lecture on SB 1.5.11 -- New Vrindaban, June 10, 1969

Nivṛtta reiškia jau pabaigta, visiškai užbaigta. Kas yra tas užbaigta? Tṛṣṇa. Tṛṣṇa reiškia geismą. Tas, kuris užbaigė savo materialius troškimus, jie gali giedoti transcendentinį Viešpaties šlovinimą. Kiti negalit. Lygiai kaip mūsų sankirtanos judėjime, jūs patiriate tiek daug ekstazės, malonumo. Kiti sakys. "Ką tie žmonės daro?" Keisti žmonės, jie yra dainuoja ir muša kažkokį būgną Jie taip jausis, nes jų troškimai materialiai pasitenkinti nebus pasibaigę. Todėl nivṛtta.

Iš tikrųjų, šis transcendentinis Krišnos vardas ar Dievo, gali būti giedamas išsivadavusioje stadijoje. Todėl mes nurodome, jog giedant, yra trys etapai. Įžeidžianti stadija, išsivadavimo stadiją ir meilės Dievui stadija. Tai yra tobuliausia giedojimo stadija. Pradžioje mes giedame įžeidžiančioje stadijoje - dešimt nusižengimo požymių. Tačiau tai nereiškia jog mes negiedosime. Net jeigu ir yra įžeidimai, mes vistiek giedosime. Šis giedojimas man padės ištrukti iš šitų visų įžeidimų. Žinoma, mes turime rūpintis, kad neatliktume šių įžeidimų. Todėl yra duodamas šis dešimties nusižengimų sąrašas Mes turime stengtis išvengti. Kai tik įžeidžiantis giedojimas baigsis, tad bus išsivadavimo stadija. Tai yra išsivadavimo stadija. Ir po išsivadavimo stadijos, giedojimas tapas toks malonus, nes šiame transcendentiniame lygyje, bus mėgaujamasi tikrąja meile Krišnai ir Dievui. Tačiau tas pats dalykas... Giedojimas... Giedojimas įžeidžiančioje stadijoje ir giedojimas išsivadavusioje stadijoje... Tačiau subrendusiame lygyje... Panašiai kaip Rūpa Gosvāmī, jis sakydavo jog "Tai ką aš giedosiu su vienu liežuviu ir tai ką aš girdėsiu su dviem ausimis? Jeigu aš turėčiau milijonus ausų, ir milijonus liežuvių, tada aš galėčiau giedoti ir girdėti." Nes jie yra išsivadavusiame lygyje.

Tačiau mes neturėtumėme būti atmesti dėl šios paskirties. Mes turėtumėme atkakliai tęsti. Utsāhād dhairyāt. Utsāhāt reiškia su entuziazmu o dhairyāt, dhairyāt reiškia atkaklumas, kantrybė. Utsāhāt. Niścayāt. Niścayāt reiškia su tvirtu pasiryžimu: "Taip, aš pradėjau giedoti. Gal būt ir yra įžeidimų, tačiau jeigu aš tęsiu, Krišna bus pamalonintas perkeldamas mane į transcendentinį lygį kai aš pradėsiu mėgautis. Kas yra šis Hare Krišna giedojimas." Lygiai kaip Viśvanātha Cakravartī pateikė pavyzdį jog mangas prisirpęs ir neprisirpęs. Neprisirpęs, jis yra kartus, tačiau tas pats mango, kai jis yra pilnai prisirpęs, jis yra saldus, saldumas. Mes turime laukti šios fazės, ir mes turime būti atsargūs, kad neatliktumėme įžeidimų. Tada mes tikrai ateisime. Panašiai kaip sergantis ligonis, jeigu jis seka daktaro duotais nurodymais ir vartoja vaistus, tad jis tikrai bus pagydytas.