LT/Prabhupada 0741 - Krišnos sąmonės judėjimo tikslas - žmonių visuomenės nuodugnus pertvarkymas



Lecture on BG 4.13 -- Bombay, April 2, 1974

Tathā dehāntara-prāptiḥ. Dehino 'smin yathā dehe (BG 2.13). Tai yra pirmasis žinojimo supratimas, bet žmonės nesupranta, kad kūne yra siela. Jie yra tokie kvaili. Todėl jie yra apibūdinami śāstrose: sa eva go-kharaḥ: (SB 10.84.13) „Ši žmonių klasė niekuo negeresnė už karves ir asilus.” Taigi, jūs negalite tapti laimingu kažkokių gyvulių bendrijoje. Todėl dabartiniu metu žmonės yra tokie neramūs. Nėra blaivaus gyvenimo, dhīra. Jeigu jūs norite taikaus gyvenimo visuomenėje, tuomet jūs turite priimti šią programą. Cātur-varṇyaṁ mayā sṛṣṭam (BG 4.13). Turi būti brahmaniškų žmonių klasė, kṣatriyų žmonių klasė, vaiśyų žmonių klasė.

Vaiśyos... Įprastai mes suprantame, kad vaiśya reiškia prekybininkus. Ne. Šiuo metu taip vadinami vaiśyos yra śūdros, žemiau už śūdras. Kodėl? Dabar vaiśyos veikla yra kṛṣi-go-rakṣya-vāṇijyaṁ vaiśya-karma svabhāva-jam (BG 18.44). Vaiśyos turi būti įsitraukę į grūdų auginimą, tačiau jie tuo nesusidomėję. Jie susidomėję atidarinėti gamyklas gaminti varžtus, veržles ir padangas, Goodwheel padangas, Goodyear padangas. Dabar pabandykite valgyti padangas, varžtus ir veržles. Ne, jūs to negalite valgyti. Jūs turite valgyti ryžius, o ryžiai kainuoja dešimt rupijų už kilogramą. Štai ir viskas. Kadangi nėra vaiśyų, kurie augintų grūdus.

Toks yra trūkumas. Jie nemato trūkumų. Jie paprasčiausiai rėkia, staugia: „O jie pakėlė kainas.” O kodėlgi nepakėlus kainų? Bombėjuje yra milijonai gyventojų. Kas iš jų augina grūdus? Tačiau jie yra laikomi vaiśyomis. Kokios rūšies vaiśya? Nėra brahmaniškos kultūros, nėra smegenų. Nėra kṣatriyų, kurie galėtų jums suteikti apsaugą. Yra tokia daugybė trūkumų.

Taigi jeigu jūs norite permodeliuoti savo gyvenimą, visuomenę, žmonių visuomenę, tautą ar pasaulį - viskas yra pasakyta čia, tuomet jūs turite paklausyti Kṛṣṇos patarimo. Toks yra Kṛṣṇos sąmonės judėjimo tikslas: masinis, kruopštus, nuodugnus žmonių visuomenės pataisymas. Mes nieko neišsigalvojome. Tai yra labai moksliška. Jeigu jūs iš tikrųjų norite išpildyti savo gyvenimo misiją, tuomet jūs turite priimti šį Bhagavad-gītos patarimą, labai mokslišką ir pasakytą Paties Aukščiausiojo Dievo Asmens, be jokių trūkumų.

Jei aš ką nors pasakau, tame gali būti daugybe trūkumų, nes aš esu netobulas. Kiekvienas iš mūsų - netobulas. Mes darome klaidas. Klysti yra žmogiška. Nėra nė vieno žmogaus, kuris galėtų drąsiai pasakyti, kad „aš niekuomet nepadariau jokių klaidų.” Tai yra neįmanoma. Jūs turėjote padaryti klaidų. O kartais mes papuolame į iliuziją, pramāda. Taip nutinka mums visiems, nes mes priimame šį kūną, kad tai „esu aš,” nors aš nesu tai. Tai yra vadinama pramāda. Bhrama, pramāda. Tuomet vipralipsā (CC Ādi 7.107). Aš turiu bhrama, aš darau klaidas, aš suglumęs, aš esu iliuzijoje. Ir vis tiek aš prisiimu mokytojo padėtį. Tai yra apgaudinėjimas. Jei tu esi klystantis, jei tu turi tokią daugybę trūkumų savo gyvenime, kaip tu gali tapti mokytoju? Tu esi apgavikas. Niekieno mokytojas, nes nebūnant tobulu, kaip tu gali tapti mokytoju? Taigi, tai vyksta.