UK/Prabhupada 1068 - Три види діяльності, згідно з гунами природи



660219-20 - Lecture BG Introduction - New York

Господь, будучи Пурнам, все-досконалим, не може потрапити під вплив матеріальних гун. Необхідно бути розумним, щоб розуміти, що крім Господа, ніхто не являється власником чого-небудь у цьому Всесвіті. Це описано у Бгагавад-Гіті: ахам сарвасйа прабгаво маттах сарвам правартате іті матва бхаджанте мам будга бгава-саманвітах (Б.-г. 10.8). Господь - Первинний Творець. Він - творець Брахми, Він творець... Це також описано. Він - творець Брахми. в 11-й главі до Господа звертаються "прапітамаха" (Б.-г. 11.39). оскільки Брахму називають пітамаха, прабатько, але Господь є також творцем прабатька. Ніхто не може претендувати на володіння чим-небудь, але має приймати частину, виділену йому Господом для підтримання. Існує багато прикладів того, як ми повинні використовувати, виділене Господом. Це пояснюється у Бгагавад-Гіті. Арджуна вирішив у самому початку, що він не повинен воювати. Це був його власний висновок. Арджуна сказав Господу, що для нього було б неможливим насолоджуватися царством після убивства своїх родичів. Ця точка зору основувалась на тілесній платформі мислення. Оскільки Арджуна думав, що він був тілом, і всі кровні родичі, брати, племінники, його зять, дід, всі вони були продовженням його тіла, і таким чином він думав про задоволення потреб свого тіла. Все розказане Господом повинно було змінити його бачення. І він погодився діяти під керівництвом Господа. І він сказав "карішйе вачанам тава" (Б.-г. 18.73).

Людська істота не призначена для сварок, подібно кішкам і собкам. Необхідно бути досить розумним, щоб усвідомити важливість людського життя і припинити діяти подібно звичайній тварині... Людська істота має усвідомити ціль людського життя. Ця вказівка дається у всій Ведичній літературі, її суть дається у Бгагавад-Гіті. Ведична література призначена для людськоих істот, а не для кішок і собак. Кішки і собаки можуть убивати тварин заради їжі, і при цьому не виникає ніякого питання про гріх. Але якщо людина убиває тварину для задоволення свого безконтролього смаку, то вона понесе відповідальність за порушення законів природи. В Бгагавад-Гіті чітко пояснюється, що існують три види діяльності, згідно з різними гунами: дії в бгагості, дії в пристрасті, і дії у невігластві. Також є три види їжі. їжа в благості, їжа в пристрасті, їжа в невігластві. Всі вони чітко описані, і якщо ми належним чином використовуємо настанови Бгагавад-Гіти, то все наше життя очиститься, і ми зможемо досягнути кінцевої цілі. "Йад гатва на нівартанте тад дхама парамам мама" (Б.-г. 15.6).

Інформація, яка дається в Бгагавад-Гіті виходить за межі матеріального неба, туди, де є духовні небеса. Вони називаються санатана небеса. В цьому небі, котре покриває нас, все є тимчасовим. Воно твориться, існує якийсь час, дає побічні продукти, приходить у занепад, і потім щезає. Це закони матеріального світу. Ви отримуєте це тіло, користуєтесь плодами всього, що створюється тут, але все це буде знищено в кінці. За межами тимчасового світу є інший світ, про який тут говориться: "парас тасмат ту бгавах анйах" (Б.-г. 8.20). Є ще інша природа, яка є санатана, вічною. Джіва також описана як санатана. "Мамаівамшо джіва-бгутах джіва-локе санатанах" (Б.-г. 15.7). "Санатана" значить вічна. Господь також описаний як санатана в 11-й главі. Оскільки у нас є глибокі особистісні стосунки з Господом, ми всі єдині якісно... Санатана-дхама, санатана Верховна Особистість і санатана живі істоти - всі вони на одній якісній платформі. Тому вся ціль Бгагавад-Гіти - відродити санатана-заняття, або те, що називається санатана-дхармою - вічні заняття живої істоти. В данний момент ми тимчасово залучені до різноманітної діяльності, і вся ця діяльність очищується. Коли ми припинемо усі тимчасові заняття, "сарва-дхарман-парітйаджа" (Б.-г. 18.66), і коли ми станемо виконувати бажання Верховного Господа, - тоді це буде наше чисте життя.