HE/Prabhupada 0039 - המנהיג המודרני הוא כמו בובה

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
לדף הקודם - וידאו 0038 Go-previous-rtl.png
Go-next-rtl.png לדף הבא - וידאו 0040

המנהיג המודרני הוא כמו בובה
- פרבהופאדה 0039


הרצאה על שׂ.ב. 1.10.4-3 - טהרן, ה-13 במרץ, 1975

אז מלך מוּשְׁלַם כמו יוּדְהישְׁטְהירַה, הוא יכול לשלוט לא רק על האדמה, גם על הים, על כֹּל כוכב הלכת. זוהי התפיסה. (קורא): "החוק הַבְּריטי בן-זמננו הקובע שמי שנולד ראשון, יהיה היורש, היה תקף גם בימים ההם כאשר מַהָארָאגַ'ה יוּדְהישְׁטְהירַה שלט על האדמה ועל הים." - זה כלל את כוכב הלכת כולו, כולל הים.

(קורא): "בימים ההם המלך של הַסְתינָאפּוּרַה, עתה חלק מניוּ-דֶלְהי, היה הקיסר של העולם כולו, לרבות האוקיינוסים, עד לזמן של מַהָארָאגַ'ה פַּרִיקְשִׁית, הנכד של מַהָארָאגַ'ה יוּדְהישְׁטְהירַה. אחיו הצעירים נהגו כְּשַׂרים שלו וּכְמפקדים של המדינה, והיה שיתוף פעולה מלא בין האחים המושלמים והצדיקים של המלך. מַהָארָאגַ'ה יוּדְהישְׁטְהירַה היה המלך או הנציג המושלם באופיו של שְׂרִי קְרּישְׁנַּה..." על המלך להיות נציגו של קְרּישְׁנַּה - "...עליו לשלוט על הממלכה של הארץ, וכך השתווה למלך אינְדְְרַה, השליט המייצג של כוכבי עֶדֵן. האלים-למחצה כגון אינְדְְרַה, צַ'נְדְרַה, סֻוּרְיַה, וַרוּנַּה, וָאיוּ וכו'... הם מלכים נציגים של כוכבים שונים ביקום. ובאותו האופן היה מַהָארָאגַ'ה יוּדְהישְׁטְהירַה אחד מהם, בהיותו שליט על ממלכת הארץ."

מַהָארָאגַ'ה יוּדְהִישְׁטְהִירַה לא היה מנהיג פוליטי טיפוסי בלתי-נאור של הדֶמוֹקְרַטְיַה המודרנית. מַהָארָאגַ'ה יוּדְהִישְׁטְהִירַה קיבל את ההוראה מבְּהִישְׁמַדֵוַוה, ומן הריבון הבלתי-מנוצח גם הוא. לכן, היה לו ידע מלא של הכל בשלמותו.

הנציג הנבחר בן-זמננו, או ראש המדינה הוא בדיוק כמו בובה, כיוון שאין לו כוח מלכותי. גם אם היה נאור כמו מַהָארָאגַ'ה יוּדְהִישְׁטְהִירַה, איננו יכול לעשות דבר מתוך רצונו הטוב, בגלל מעמדו הנחות. לכן, ישנן כל כך הרבה מדינות בכדור-הארץ, שְרַבוֹת אחת עם השניה בגלל סכסוכים אידאולוגיים, או מניעים אנוכיים אחרים. אלא שלמלך כמו מַהָארָאגַ'ה יוּדְהִישְׁטְהִירַה לא הייתה אידאולוגיה משלו. לא היה עליו אלא לעקוב, אחר ההוראה של הריבון הבלתי-מנוצח ושל נציגו. ושל הסוכן המוסמך, בְּהִישְׁמַדֵוַה. זה נאמר בשָׂאסְתְרַה שיש לעקוב אחר הסמכות הגדולה והמוסמכת של הריבון ללא כל מניע אישי או אידאולוגיה מומצאת. לכן, היה זה אפשרי למַהָארָאגַ'ה יוּדְהישְׁטְהירַה לשלוט בעולם כולו, כולל הים, מפני שהעקרונות היו בלתי-מעורערים ושווים לכל נפש.

התפיסה של מדינה כלל-עולמית אחת, יכולה להתמלא רק אם עוקבים אחר הסמכות הבלתי-ניתנת לערעור. אדם בלתי-מושלם לא יכול ליצור אידאולוגיה קבילה לכולם. רק המושלם והבלתי מתערער יכול ליצור תוכנית שהיא ברת-ביצוע בכל מקום והעולם כולו יכול ללכת בעקבותיה. זה האיש ששולט, לא הממשלה הבלתי-אישית. אם האיש ששולט הוא מושלם, הממשלה מושלמת. אם האיש הזה הוא שוטה, הממשלה היא גן עדן לשוטים. זה חוק הטבע. ישנם סיפורים כה רבים של מלכים בלתי-מושלמים או ראשי ביצוע. לכן, הראש המבצע צריך להיות אדם מיומן כמו מַהָארָאגַ'ה יוּדְהישְׁטְהירַה. ועל הכוח השלטוני המלא להיות בידיו על מנת למלוך בעולם. התפיסה של מדינה כלל עולמית יכולה לקבל צורה רק תחת משטר, של מלך שאופיו ללא-חת כמו מַהָארָאגַ'ה יוּדְהישְטְהירַה. העולם היה שמח בימים הללו, מפני שהיו מלכים כמו מַהָארָאגַ'ה יוּדְהישְׁטְהירַה לשלוט בעולם." תנו למלך הזה ללכת בעקבות מַהָארָאגַ'ה יוּדְהישְׁטְהירַה ולהראות דוגמא לאופן לפיו ממלכה, יכולה להיות מדינה מושלמת. ישנה הוראה ב-שָׂאסְתְרוֹת, ומי שהולך בדרכה, מסוגל לעשות זאת. יש לו את היכולת.

לכן, משום שהיה מלך כה מושלם, אז, ונציג של קרישנה, לכן, "קָאמַםּ וַוַרְשַׁה פַּרְגַ'נְיַהּ" (שׂ.ב. 1.10.4). פַּרְגַ'נְיַהּ הוא גשם. לכן גשם הוא העקרון הבסיסי של אספקה לכל צרכי החיים, גשם. לכן קְרּישְׁנַּה אומר בבְּהַגַוַד-גִיתָא: אַנְנָאד בְּהַוַנְתי בְּהֻוּתָאני פַּרְגַ'נְיָאד אַנְנַה-סַמְבְּהַוַהּ (ב.ג. 3.14). אם אתה רוצה לעשות אנשים שמחים ומאושרים, גם אדם וגם חיה... ישנם גם בעלי חיים. הם... נציגי המדינה הסכלים, לעתים הם עושים הצגה כאילו לתועלתם של אנשים אבל שאינה מועילה עבור החיות. מדוע? מדוע חוסר הצדק הזה? גם הם נולדו, על אותה האדמה. גם הם יצורים חיים. ייתכן והם חיות. לא נתברכו בתבונה. יש להם תבונה, -לא כמו של האדם, אבל האם זה אומר ששחיטה מאורגנת, היא פתרון עבורן? היִיתַכֶן שזהו צדק? לא זו בלבד, אלא כל אחד, אם הוא בא למדינה, המלך צריך לתת לו מקלט. מִנַיְן ההבחנה? כל אחד שבא עבוּר מקלט, -"אדוני, אני רוצה לחיות בממלכה שלך," הוא מקבל את סל האמצעים הזמינים. למה זאת, "לא, לא, אינך יכול לבוא. אתה אָמֶריקַאי. אתה הוֹדי. אתה כך"?

לא. ישנם כל כך הרבה דברים. אם הולכים למעשה אחר העקרון, העקרונות הוֵדיים, אז יהיה המלך לדוגמא וּכְמוֹפֵת מנהיג טוב. והטבע יעזור. לכן זה נאמר שלאורך שלטונו של מַהָארָאגַ'ה יוּדְהישְׁטְהירַה: קָאמַם וַוַרְשַׁה פַּרְגַ'נְיַהּ סַרְוַה-קָאמַה-דוּגְהָא מַהִי (שׂ.ב. 1.10.4). מַהִי, הארץ. אתה תקבל את כל הצרכים שלך מן האדמה. הם לא נופלים מהשמיים. כן, הם נופלים מן השמיים, בצורת גשם. אבל הם לא מכירים את המדע, איך דברים באים בדרך הטבע מן האדמה בסידור הרַבְגוֹנִי, -תחת תנאים מסויימים הגשם יורד והכוכבים ואורם משפיעים. אז דברים רבים מאוד מיוצרים, אבנים יקרות, פנינים. הם לא יודעים מִנַיְן הדברים הללו באים.

לכן, אם המלך צדיק מטבעו, כדי לעזור לו הטבע משתף פעולה. ואילו המלך, אם הממשלה אינה נוהגת בַּהגינוּת, גם הטבע אז לא ישתף פעולה.